Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2014 » Червень » 19 » Як допомогти переселенцям? Рятувальники навчали волонтерів азам надання психологічної допомоги
19:50
Як допомогти переселенцям? Рятувальники навчали волонтерів азам надання психологічної допомоги

СЛОВО – КЛЮЧ ДО  ЗГОРЬОВАНОЇ ДУШІ

 

Вимушені мігранти, які виїжджають із місць

проведення антитерористичної операції,

шукають притулку та спокою у більш стабільних

центральних та західних регіонах нашої держави.

Черкащина прийняла уже більше півсотні

переселенців.

 

 

 

 

 

 

 

Частина з них прибули раніше із окупованого Криму, зараз же люди масово виїжджають із населених пунктів, які підконтрольні терористами у Донецькій та Луганській областях. На Черкащині їм намагаються надати не лише дах над головою та найнеобхідніші побутові речі, а й медичну та психологічну допомогу.

 

Обласна організація Товариства Червоного Хреста України у співпраці з рятувальною службою підготували уже кілька десятків волонтерів, які нині допомагають людям, що пережили жахи війни, адаптуватись до нових умов та повернутися до нормального життя.

 

 

 

 

- Від початку протестів на Майдані, зіткнень мітингувальників та правоохоронців та перших жертв Революції Гідності до нас почали звертатися люди з проханням навчити їх надавати першу медичну допомогу.  - Розповідає голова Черкаської ОО ТЧХ України Іван Гретченко. –  У зв’язку з анексією Криму та тримісячною неоголошеною війною з Росією кількість бажаючих пройти курси першої долікарської допомоги лише збільшується, адже люди чудово розуміють, що зараз такі знання і вміння потрібні кожному, проте між потерпілими та волонтерами часто постає психологічний бар’єр. Переселенці з охоплених війною регіонів часто почуваються чужими, покинутими, приниженими, беззахисними. Тож до кожної людини потрібен особливий підхід. А для того, щоб встановити контакт, волонтеру необхідно володіти спеціальними знаннями і вміннями, знати спеціальні «ключі», які відомі лише професійним психологам.

 

За методичною допомогою представники Червоного Хреста звернулися до обласної рятувальної служби, з якою уже не один рік тісно співпрацюють.

 

- Фахівці рятувальної служби постійно дбають про безпеку громадян, намагаючись попередити надзвичайні ситуації та захистити населення від їхніх наслідків. Для більш ефективного реагування на виклики часу ми постійно співпрацюємо з різноманітними громадськими організаціями, одна з яких – Товаристо Червоного Хреста, - коментує начальник Управління ДСНС України у Черкаській області Віктор Гвоздь. - Разом з представниками Червоного Хреста ми працюємо у напрямку профілактики пожеж у приватних домоволодіннях, встановлюємо намети для обігріву під час сильних морозів, працюємо з дітьми під час проведення Фестивалю Дружин юних пожежників, Тижнів безпеки життєдіяльності та Акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Підготовка волонтерів, які здатні надавати різнопланову допомогу вимушеним переселенцям зі сходу України є одним із напрямків нашої спільної роботи, тож ми з радістю відгукнулися на ініціативу керівництва Червоного Хреста щодо проведення психологічних тренінгів для волонтерів-новачків.

 

Адже саме екстремальні психологи-рятівники мають багатий, практичний досвід допомоги людям під час різноманітних надзвичайних ситуацій, коли раптово руйнується весь звичний життєвий устрій і людина опиняється у незвичних для неї екстремальних умовах.

 

- Переселенці зі сходу України – це в основному жінки і діти, які перебувають у розпачі та зневірі. Вони втратили все, на що заробляли роками, приїхали на Черкащину лише з документами та мінімальним набором особистих речей, багато хто залишив на захоплених бойовиками територіях чоловіків та стареньких батьків, які не захотіли або не мали змоги виїхати. Слід враховувати також те, що більшість із цих людей перебували в інформаційному вакуумі, тож до центральної України їхали з острахом, очікуючи, що тут зіткнуться з кровожерливими «бандерівцями». Тож вимушені мігранти були справді шоковані, коли побачили, що люди ставляться до них приязно та намагаються допомогти, хто чим може, - пояснює керівник психологічної служби Управління ДСНС України у Черкаській області Леся Коротяєва. – Тож наше завдання – дати цим людям максимальне відчуття безпеки, комфорту та піклування. Це допоможе їм швидше оговтатися, знайти роботу, віднайти себе у новому соціумі та повернутися до нормального життя.

 

Своїми знаннями та вміннями Леся Миколаївна поділилася з кількома десятками волонтерів під час тематичного тренінгу.

 

- Наші волонтерські загони сформовані з числа представників Червоного Хреста та студентів ЧНУ ім. Б. Хмельницького, - розповідає заступник голови обласної організації Товариства Червоного Хреста України Олена Романча. – Як студентам, так і старшим людям дуже цікаво і корисно дізнатися як лікувати не лише тіло, а й душу, адже якщо людина «закриється», то з нею буде дуже важко працювати в усіх планах. Тож ми плануємо продовжувати нашу співпрацю з психологічною службою Управління ДСНС у Черкаській області.

 

У найближчих планах волонтерів та їхніх керівників – проведення аналогічних тренінгів, де усі бажаючі зможуть не лише дізнатися про основні прийоми психологічної допомоги тимчасовим переселенцям, а й навчитися «відновлюватися» після роботи з вимушеними мігрантами і постійно тримати у балансі власний психологічний стан. Волонтери не лише боротимуться зі своїми й чужими страхами, депресією та апатією, а й навчаться надавати першу медичну допомогу під час бойових дій. Оскільки антитерористична операція затягується, а число тимчасово переселених громадян збільшується з кожним днем, кількість волонтерських груп оперативного реагування планується і далі збільшувати.

 

 

Фото - ck.mns.gov.ua

Джерело:

http://ck.mns.gov.ua/news/2306.html

Переглядів: 842 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Неділя, 19.01.2025, 15:58
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2025