РОЗРОБЛЯЮЧИ НОВУ СТРАТЕГІЮ
Днями на базі Черкаського національного університету імені
Богдана Хмельницького відбувся обласний дводенний семінар
для голів міськрайонних організацій Червоного Хреста Черкащини
під назвою: «8 елементів більш безпечного доступу».
Крім того, протягом заходу керівники червонохресних організацій взяли участь у тренінгу з надання першої допомоги та в засіданні Президії Правління обласної організації.
Розпочинаючи захід, очільник обласної організації Іван Гретченко виділив 8 головних елементів, яких мають дотримуватися представники Товариства під час виконання своїх повсякденних обов’язків. Основною метою кожного елемента є підвищення визнання та безпеки для того, щоб розширити доступ до нужденних у надзвичайних і небезпечних ситуаціях, у тому числі при збройних конфліктах, внутрішніх заворушеннях і напруженості.
Тож Іван Іванович зупинився на кожному з них:
- Оцінка ситуації та ризиків.
МЕТА: національні товариства повинні мати чітке розуміння взаємопов’язаних політичних, соціальних, культурних та економічних аспектів розвитку оперативного середовища і невід’ємних ризиків, а також основних заходів для попередження й ліквідації ризиків.
- Правова база і стратегія.
МЕТА: національні товариства повинні мати правові та нормативні акти, а також розробити політику, що забезпечить основу, від якої можна відштовхуватися під час виконання їх гуманітарного мандата і місії у відповідності з політикою Руху, міжнародним гуманітарним правом (МГП) і внутрішнім законодавством.
- Визнання організації.
МЕТА: національні товариства отримали високу ступінь визнання серед ключових зацікавлених сторін шляхом надання відповідної гуманітарної допомоги та захисту людей згідно з основоположними принципами.
- Визнання особистості.
МЕТА: співробітники та волонтери досягли високого ступеня визнання серед ключових зацікавлених сторін, працюючи відповідно до основоположних принципів та іншої політики Руху.
- Ідентифікація.
МЕТА: національні товариства вживають всіх необхідних заходів для захисту й заохочення організацій візуальною ідентичністю та їхніх співробітників і волонтерів.
- Внутрішня координація та комунікація.
МЕТА: національні товариства реалізують добре розвинену внутрішню комунікацію й координацію стратегії та механізмів, які підсилюють координацію з іншими компонентами Руху.
- Зовнішня координація та комунікація.
МЕТА: національні товариства реалізують добре розвинену зовнішню комунікацію й координацію через механізми та стратегії, які підвищують координацію із зовнішніми суб’єктами.
- Оперативне управління безпекою.
МЕТА: національні товариства взяли на себе зобов’язання і відповідальність за охорону та безпеку персоналу й волонтерів. Розроблена та реалізована операційна система управління ризиками і безпекою.
Наприкінці заходу, голови міськрайонних організацій взяли участь у тренінгу з основ першої допомоги, на якому оновили свої теоретичні знання та попрактикувалися надавати екстрену допомогу при виникненні невідкладних станів. Провела навчання Любов Коваль — тренер обласної організації з надання першої допомоги.
Завершився семінар засіданням Президії Правління Черкаської обласної організації Товариства, на якому учасники обговорили роботу з підготовки населення та навчання волонтерів навичкам надання першої допомоги, зміцнення матеріальної бази щодо реагування на надзвичайні ситуації. Зокрема, протягом квітня — травня 2014 року при обласній організації підготовлено та сформовано загін першої допомоги в складі 11 осіб, з числа волонтерів та працівників Товариства, котрий очолює Любов Коваль.
Крім того, за ініціативи голови обласного осередку Івана Гретченка та ректора ЧНУ, професора Анатолія Кузьмінського сформовано групу (загін) швидкого реагування в складі 13 осіб, з числа студентів факультету фізичної культури, спорту і здоров’я. Варто зазначити, що тренером обласної організації підготовлено 230 осіб, із числа населення та волонтерів, за 6-ти та 12-годинними програмами з питань набуття навичок надання першої допомоги.
Наприкінці засідання Президії Правління Черкаської обласної організації Товариства Червоного Хреста постановила продовжувати роботу з підготовки загонів першої допомоги та забезпечення їх (як обласного, так і районних загонів) необхідним табельним майном та екіпіровкою.
По завершенню інтенсивної дводенної роботи, щирими українськими піснями працівників Товариства привітали волонтери-червонохрестівці, студенти ЧНУ.
Фото – прес-служби Черкаської ОО ТЧХ України
Джерело:
http://redcross.ck.ua/?p=3691#more-3691
|