ОБМІН ДОСВІДОМ
17 липня в Воложінському районі Мінської області
пройшла Третя міжнародна школа з підготовки
до реагування на надзвичайні ситуації і розшуку
Білоруського Товариства Червоного Хреста,
повідомило інформаційне агентство БелаПАН.
У навчаннях взяли участь представники підрозділів НС Литви, Латвії, Німеччини, Австрії та України, яку представляв Харківський загін першої допомоги Червоного Хреста. Цей колектив добровольців брав участь у наданні допомоги при заворушеннях і обстрілі у Харкові.
За легендою, діти з піонерського табору розпалили багаття, в якому через якийсь час пролунав вибух артилерійського снаряду часів Другої світової війни. З оперативного повідомлення: 35 поранених, 5 загиблих і 10 зниклих безвісти дітей. Через 10 хвилин загін НС Червоного Хреста повинен опинитися на місці трагедії. Постраждалим надають першу допомогу, доставляють до карети швидкої допомоги і приступають до розшуку зниклих.
У рамках навчань було відпрацьовано і здано своєрідний іспит щодо взаємодії роботи з МНС, системою охорони здоров'я і т.д.
Один з організаторів навчань, представник БТЧХ Андрій Богданов повідомив, що мета школи - відпрацювати принципи взаємодії загонів Червоного Хреста різних країн.
І учасники міжнародних навчань з цим завданням успішно впоралися.
За словами старшого викладача кафедри НС Командно-інженерного інституту МНС Білорусі Максима Тихонова, навчання пройшли непогано. Він у цілому оцінив їх позитивно.
«Єдине зауваження: вийшла заминка з початком проведення рятувальних робіт, коли всі скупчилися біля одного потерпілого, а не розподілилися далі», - підсумував викладач.
Непомітно збігли дні змагань. Прийшов час прощатися.
Волонтер обласної організації Червоного Хреста Харкова Варвара Фоміна висловила подяку Мінській та Гомельській організаціям БТЧХ за запрошення в школу і сприяння у її проведенні на високому рівні.
«Ми з великими труднощами вибралися з Харкова і доїхали сюди, - зізналася вона. - Навчання - це школа виживання, і вона дасть нам великий досвід, що як ніколи важливо зараз для українців. Сподіваюся, що отримані тут знання ми зможемо передати нашим колегам в Харкові, Києві, Луганську. В Україні подібних шкіл поки що ще немає».
Фото – прес-служби Харківської ОО ТЧХ України
Джерело:
http://www.redcross.org.ua/modules/news/index.php?id=1327
|