ПОСЕРЕДНИЦТВО МКЧХ

Червоний Хрест сьогодні почне перемовини щодо
60 військових Нацгвардії, які зникли кілька днів тому
по дорозі з Амвросіївки до Маріуполя.
Про це УНН повідомив народний депутат Юрій Одарченко (на знімку), коментуючи результати зустрічі з головою делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста Мішелем Масоном.
Політик нагадав, що люди знаходяться в оточенні з 24 серпня, не маючи зв'язку та боєприпасів.
"При русі на Маріуполь стався обстріл з установок Град і після цього люди були розосереджені, частина їх була захоплена в полон. Ми попередньо маємо інформацію, що їх близько 60 осіб ", - сказав він.
Нардеп нагадав, що в повноваженнях Червоного Хреста є пункт, який надає йому право вести переговори щодо звільненню військовополонених.
"Я мав розмови з Головою делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста Мішелем Масоном. Він зобов'язався розглянути це питання по нашим військовополоненим і почати вирішувати його буквально з сьогоднішнього дня", - зазначив нардеп.
Крім того, Ю.Одарченко повідомив, що вчора в Генеральному штабі ЗСУ вирішувались питання звільнення бійців не лише батальйону "Херсон", але й полонених з інших батальйонів, які перебувають в оточенні в Іловайську.
"Допомога буде надана всім, але про обсяги і час звільнення я не хотів би говорити. Скажу тільки, що з цього приводу було дуже предметне обговорення і розроблений чіткий план", - сказав Юрій Одарченко.
Нагадаємо, невідомою залишається доля бійців двох підрозділів, відправлених у зону АТО з Херсона. 60 військових Нацгвардії зникли по дорозі з Амвросіївки до Маріуполя. Зв'язатися з ними рідні не можуть і досі. Також нічого не відомо про бійців батальйону патрульної служби спеціального призначення "Херсон".
За даними, які є в обласному управлінні міліції, в полоні - з півсотні вояків, 3 загинули, 5 поранені. Де решта – невідомо. Родичі чергують під військовими частинами та виходять на мітинги, щоб дізнатися долю своїх рідних.
Раніше повідомлялося, що росіяни прориваються до Маріуполя, а в оточеному Іловайську йдуть жорстокі бої. Зараз є інформація, що бійці Національної гвардії з Херсона знаходяться в полоні на території Донецької області.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1380028-yu-odarchenko-chervoniy-khrest-sogodni-pochne-peremovi-schodo-zvilnennya-polonenikh-biytsiv-natsgvardiyi
|