БУДЬ ГЕРОЄМ – ЗБЕРЕЖИ ЖИТТЯ!
Під таким девізом Львівська ОО ТЧХ України
провела 12 вересня майстер-клас з надання
першої домедичної допомоги.
Акція була приурочена Всесвітньому дню надання першої допомоги. Майданчик для її проведення було вибрано біля театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
У майстер-класі взяли участь: лікар - реаніматолог вищої категорії Львівської лікарні швидкої медичної допомоги, тренер з вивчення правил надання першої домедичної допомоги, великий друг Червоного Хреста - Орест Юзьків (крайній - зліва), а також Ірина Валько (третя - зліва), інструктор з надання першої медичної допомоги, старша медична сестра ЛОО ТЧХ України, патронажні медичні сестри з усіх шести районних організацій Червоного Хреста м. Львова.
Тренери безпосередньо продемонстрували присутнім типові прийоми допомоги постраждалим під час дорожньо-транспортних пригод, побутових та виробничих травм, нещасних випадків під час туристичних мандрівок і занять фізкультурою та спортом.
Акцією зацікавилася молодіжна організація ЛОО ТЧХ України, яку очолює волонтер Червоного Хреста, студент Львівського інституту банківської справи Вадим Мойсеєнко. У багатьох епізодах він брав на себе роль постраждалого. Каже, що йому так легше запам'ятовуються різні правила надання домедичної допомоги.
Патронажні медичні сестри вимірювали за окремим столиком артеріальний тиск перехожим, роздавали друковану інформаційно-рекламну продукцію про Червоний Хрест, його 150-річну історію, участь у справах сьогодення, в тому числі і на сході України.
Цю роль головних пропагандистів на себе взяли провідний спеціаліст Львівської ОО ТЧХ України Алла Саченко та директор медико-соціального центру Червоного Хреста Львівщини Ніна Добренька.
Оксана Рафальська – медик, молодий тренер з надання першої невідкладної допомоги. Вона допомагала обом досвідченим колегам, - тренерам О.Юзьківу та І.Валько, - вести загальну програму майстер-класу.
Бувало так, що О.Рафальській час від часу доводилося брати у диктора мегафон і вживатися у роль ведучої. Тож Оксана була ніби своєрідним «глашатаєм» при мікрофоні, яка заставляла перехожих зупинитися і задуматися, а чи й справді не приєднатися до учасників майстер-класу. Проблема, яку розглядали, архі важлива, особливо у такі дні, які ми всі зараз переживаємо.
З деякими учасниками, що зацікавилися акцією, вдалося познайомитися ближче. Майже годину спостерігала за майстер - класом Ореста Юзьківа львів'янка, біолог за освітою, Ярина Міщенко (крайня зліва). Потім між ними відбулася дискусія, яку вирішили продовжити на курсах вивчення правил надання першої невідкладної допомоги у Червоному Хресті.
Акція виявилася цікавою і для харків'янки Юлії, яка раніше взагалі не стикалася з Червоним Хрестом. Пообіцяла, як повернеться додому, розшукати офіс Костянтина Башкірова, голови Харківської ОО ТЧХ України, і, якщо це буде потрібно, включиться там у волонтерську роботу.
Привабив майстер-клас і дітей, які прогулювалися з мамою у центрі міста. Хоч Миколці всього 5 років, а його сестрі Ганусі 2 роки, вони разом з мамою-провізором Іриною Сайко зацікавилися маніпуляціями з манекенами.
Виявилося, що у дітей дідусь, - Олег Кожедуб, і бабуся, - Олександра Кожедуб, також медики. Він - травматолог, вона - терапевт. На запитання, ким хочуть бути, діти в один голос відповіли - лікувати людей.
Таких зустрічей було чимало. Організатори і гості майстер-класу прийшли до одностайної думки: публічні демонстрації вивчення правил невідкладної домедичної допомоги треба проводити частіше. Цього вимагає тривожна ситуація в країні, яка веде неоголошену війну за Донеччину, а водночас – воює за свою повну незалежність від колишньої метрополії.
Фото – автора
Ірина Апостолюк,
голова Личаківської РО ТЧХ м. Львова
|