СОЦІАЛЬНЕ СЕЛО
В Одесі заявили про ініціативу створити тимчасове
поселення для біженців зі східних областей та Криму,
які туляться в санаторіях області.
Подібні вже є на Харківщині і плануються в Дніпропетровській області. Всього ж на сьогоднішній день близько 360 донеччан і луганчан мають намір залишитися в Одесі.
А оскільки санаторії вже кілька місяців як не повністю отримують фінансування, громадські діячі запропонували концепцію "соціального села", передає Сегодня.
З 5 жовтня оплата за проживання та харчування біженців в санаторіях області лягла на обласний бюджет, за рахунок якого люди будуть міститися в здравницях до кінця зими. Потім – опиняться під загрозою нового переселення.
"Серед охочих залишитися – багато хворих людей, інвалідів. Їм нелегко пересуватися на візках, і тому їх не можна переселяти в села – повинна бути нормальна інфраструктура, доступ до лікарень", – пояснив "Сегодня" ініціатор проекту, президент "Європейської асоціації прав інвалідів" Олег Дрюма.
За його словами, модульні будиночки для селища будуть зроблені за сучасними технологіями – конструкцію вартістю 320 тисяч гривень можна звести всього за 7-10 днів, а витримати вона зможе навіть 40-градусний мороз. Для розміщення нових жителів регіону необхідно як мінімум 40 будиночків, в кожному з яких будуть проживати по дві сім'ї.
"Наше завдання – отримати фінансування. Ми вже поговорили з начальником штабу ДСНС, ведемо переговори з міжнародними організаціями, в найближчі дні плануємо зустрітися з замгубернатором", – розповів Дрюма.
Будівництво селища мають намір почати в березні. В ОДА ініціативу схвалили, але зазначили, що головна заковика – в грошах.
"Справа хороша, але не за рахунок обласного бюджету. От якщо будуть закордонні гранти... Крім того, поселення треба будувати з робочими місцями, інакше в ньому немає сенсу", – вважає глава департаменту соцзахисту Ірина Маркевич.
У свою чергу керівник проекту "Всеукраїнське Віче" і волонтер Олена Калугіна вважає, що поселення – оптимальне рішення проблеми, що склалася для вимушених переселенців.
"У санаторіях велика проблема – ніхто не оплачує там комунальні послуги, харчування. Маючи своє житло, вимушені переселенці зможуть влаштуватися на роботу, забезпечувати свої сім'ї. Крім того, це і питання психологічного розвантаження", – вважає фахівець.
Нагадаємо, під Одесою затримали чергового диверсанта зі снайперською гвинтівкою і триколором.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://expres.ua/news/2014/12/21/122102-odesi-zbuduyut-tabir-pereselenciv-zi-shodu-krymu
|