МИР – У НАС
Частина ІІ.
ЗДОЛАТИ ВОЄННИЙ СИНДРОМ
Репортаж з первинного осередку Червоного
Хреста у Львівському обласному клінічному
психоневрологічному диспансері.
Від Личаківської РО ТЧХ м. Львова Світло Миру з Віфлеєму помандрувало до лікарів людських душ, які допомагають пацієнтам вийти з полону ілюзій і галюцинацій у Львівському обласному клінічному психоневрологічному диспансері.
Його принесли зі скаутами з ОУС також Ірина Апостолюк, - голова Личаківської РО ТЧХ м. Львова, - та молодша патронажна сестра милосердя цього Товариства - Леся Симівська.
Первинний осередок Червоного Хреста тут очолює Оксана Нецкар, заступник головного лікаря з медсестринської роботи.
З рук скаутів і червонохрестівців вона, разом з головним лікарем закладу Володимиром Яєчником, отримала дорогоцінне Світло, оселила його у свою лампаду, подякувала і поставила у музейному кутку біля стенду з ляльками - мотанками, створеному в залі для урочистих засідань.
Вони зацікавили скаутів з нашої делегації. У силу випадкового збігу обставин у ній був один хлопчина - скаут з 1- ї Дружини ім. Короля Данила, а решта - всі дівчата з 2 - ї Скаутської Дружини Львівської ім. Княгині Ольги (ОУС). Їх цікавість помітила Леся Симівська, молодша патронажна сестра милосердя Личаківської РО ТЧХ м. Львова. «Не зближайтеся до мотанок заблизько, - пожартувала вона, - бо у них злі чари!» - зупинила вона скаутів.
У жарті була і частка правди: ляльки - мотанки, як і вишивка, гаптування гачком, в'язання на дротах та інші види рукоділля допомагають психотерапевтам повернути пацієнтам душевну рівновагу.
Так було після Скнилівської трагедії, коли родичам загиблих треба було справитися з несподіваною втратою родичів і рідних, так буває після великих автокатастроф, а тепер з полону розбитих ілюзій доведеться визволяти бійців із зони АТО, які після ротації, масово повертаються додому. За попередніми підрахунками, у лікарів людських душ може додатися відразу 40 тисяч пацієнтів. А це – серйозна кількість хворих на «воєнний синдром», з якою раніше не доводилося мати справу.
Учасники урочистої церемонії передачі Віфлеємського вогню мали змогу оглянути крім ляльок - мотанок, ще і малюнки, які до різних знаменитих дат підготували лікарі, і їх пацієнти, котрі у психоневрологічному диспансері знаходяться на релаксації, шукають душевний спокій і життєву рівновагу.
Без сенсу життя – не життя!
Розуміючи це, Червоний Хрест, крім навчання навикам першої невідкладної долікарської допомоги, бере на себе тепер і створення психосоціальних центрів.
Нещодавно, у Білій Церкві відбувся триденний тренінг з цієї проблематики. Його організували Датський Червоний Хрест та Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Це перший крок до початку реалізації програми психосоціальної підтримки (ПСП) на території України.
Пілотною областю, за вибором зарубіжних наставників, стане Київщина. На Львівщині ж треба обходитися своїми силами.
І велика надія покладається нині також і на колектив обласного клінічного психоневрологічного диспансеру. І нехай гасло «Мир – у нас», яке обрано у цьому році для поширення по світу Віфлеємського Світла Миру, всіляко допомагає їм у цьому!
Фото – Катерини Шрамченко
Прес - служба Личаківської РО ТЧХ м. Львова.
|