ЛІКУВАЛЬНА СИЛА СЛОВА
Ідея створення центру реабілітації
військовослужбовців та їх сімей виникла
нещодавно.
Центру як такого у місті ще немає, проте ініціатор проекту психолог Людмила Колядка розповіла кореспонденту Голосу Карпат про роботу та напрямки реалізації проекту у м. Мукачево.
Головним поштовхом для створення центру став приїзд у Мукачево закарпатки, лікаря психіатра Людмили Метелешко, яка нині проживає і працює у Швейцарії. Саме вона запропонувала свою підтримку у форматі волонтерської допомоги місцевим лікарям та психологам.
Людмила Колядка, психолог:
"Участь у семінарах з психологічної реабілітації військовослужбовців, а також інформаційної підтримки лікарів та психологів в рамках її волонтерських проектів пройшли близько 200 спеціалістів з усього Закарпаття. Тоді ми зрозуміли, що людський ресурс є, так і виникла ідея збудувати вертикаль психологічної допомоги, свою унікальну модель центру, створити групи для навчання спеціалістів, щоб надавати кваліфіковану допомогу тим, хто цього потребує. Людмила Метелешко, у свою чергу готова проводити супервізії та навчання на постійній основі. Крім цього фахівці, що працюватимуть у Центрі реабілітації, підвищать кваліфікацію в Київському інституті сучасної психології та психотерапії", - розповіла Людмила Колядка.
Ініціативу підтримала міська влада. Наразі розглядаються варіанти необхідного для реабілітаційного центру приміщення. Активісти працюють над створенням статуту, юридичного та економічного підгрунття, формують волонтерські групи.
В проекті планують задіювати добровольців із необхідною фаховою підготовкою, які безпосередньо надаватимуть психологічну допомогу бійцям, а також їх родинам.
Працюватиме центр у трьох напрямках - психіатричної, психологічної та соціальної реабілітації.
"Будуть створені групи, які працюватимуть у різних напрямках, із тими хто йде в АТО, з тими, хто вже повернувся звідти, з дружинами військовослужбовців та їх сім’ями. Я противник "художньої самодіяльності" в психотерапії. Адже словом, як то кажуть, можна вбити, а можна врятувати. З військовослужбовцями мають працювати кваліфіковані професіонали, які зможуть надати первинну консультацію, пояснити бійцю чи членам його сім’ї, що з ним відбувається, проводити якісні тренінги, терапію, розказати, як вести себе у тій чи іншій ситуації, як вчинити правильно... А головне - не нашкодити! Тому, ймовірно, психологів та психіатрів, які будуть працювати у центрі прийматимемо на конкурсній основі", - зазначила психолог.
Наразі волонтери продовжують свою роботу, працюють з бійцями 128-ї бригади у військовій частині та у Мукачівському військовому шпиталі.
Також налагоджена співпраця із відділом освіти, з психологами шкіл та дошкільних навчальних закладів. У плани входить і співпраця з Червоним Хрестом та священиками. Волонтери проводитимуть лекції та семінари в міському центрі зайнятості та усіляко сприятимуть працевлаштуванню військових, що повернулися із зони АТО та членів їх сімей.
Разом з тим активісти центру реабілітації запрошують у свою команду професійних фахівців, які готові допомогти воїнам у рамках проекту соціально-психологічної реабілітації.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://goloskarpat.info/society/55097269c2a90/
|