ЗАБУТІ РЕЦЕПТИ
Замiсть дорогих сиропiв i таблеток - мати-й-мачуха.
Саме тепер ця лiкувальна рослина почала цвiсти. Тож
варто розпочати збiр жовтеньких квiтів мати-й-
мачухи на лiки, якi дуже ефективнi при захворюваннi
дихальних шляхiв.
- Пiдбiл, або мати-й-мачуха - лiкарська рослина, яка дуже цiнна i помiчна при туберкульозi та запальних процесах у дихальних шляхах, - розповiдає академiк-фiтотерапевт Євген Товстуха. - Назва цiєї рослини латинською мовою звучить як Tussilago farfara, що в перекладi означає "знищує кашель".
Для лiкування варто поєднати пiдбiл з iншими лiкарськими рослинами - подорожником, споришем, листям берези. Для цього беруть по столовiй ложцi кожного складника i заливають 400 мiлiлiтрами окропу. Усе це настоюють кiлька годин або всю нiч.
Настiй вживають по 50 - 100 мiлiлiтрiв тричi на добу за пiвгодини до їди. Завдяки цьому полiпшується вiдхаркування, знiмається iнтоксикацiя i тамується кашель при сухотах та хронiчному бронхiтi. Крiм того, настiй змiцнює виснажений органiзм.
- Пiдбiл використовують тiльки внутрiшньо?
- Вiдвари використовують i зовнiшньо - для лiкування фурункулiв, карбункулiв, вугрiв. Згаданий вище рецепт придасться у боротьбi з гiдроденiтами ("сучим вим'ям" - запаленням потових залоз, переважно у пахвових ямках). Цим вiдваром також протирають шкiру рук, обличчя, шиї. Пiсля такого протирання вона стає еластичнiшою та свiжою. Марлю, складену в чотири шари, занурюють у настояну впродовж ночi на лiкарських травах рiдину i прикладають до обличчя на 30 - 40 хвилин.
- А як правильно заготовити мати-й-мачуху?
- Сировину слiд правильно висушити - у сухих, добре провiтрюваних примiщеннях. Пiдбiл - вологолюбна рослина. I краще зривати листя без черешкiв, а квiти - без стебел, бо тi дуже соковитi i погано сохнуть. До слова, зiбрану лiкарську сировину можна використовувати не довше як один-два роки.
Автор - Богданна МАРТИНИК, газета "Експрес"
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://expres.ua/health/2015/04/05/130975-zamist-dorogyh-syropiv-tabletok-maty-machuha
|