БЕБІ - БУМЕРИ ЩЕ НА «СЦЕНІ»
Вчені з Міжнародного інституту прикладного
системного аналізу (МІПСА) стверджують, що
старість слід визначати не за абсолютним
віком, а по тому, скільки (у середньому по країні)
залишилося прожити людині.
Нове дослідження опубліковано в журналі PLoS One, а коротко про нього повідомляє The Telegraph.
На думку вчених, старість починається, коли людині залишилося жити 15 років і менше. Для покоління бебі-бумерів (народжених у США і Європі у 1945-1960-ті роки) це означає, що до 74 років вони вважаються людьми середнього віку, передає УНІАН.
«Уявлення про старість змінюються з часом. Двісті років тому шістдесятирічні вважалися старцями. Зараз же вони просто зрілі люди, як мені здається», - заявив керівник дослідження демограф Сергій Щербов.
В майбутньому, зазначив він, літні люди будуть все більше нагадувати сучасних молодих.
Довідково:
За підрахунками вчених, запропонована ними межа між середнім віком і старістю дозволяє уповільнити зростання частки людей похилого віку в статистиці демографічної структури Європи.
Дослідники підкреслюють, що шестидесятирічні європейці в основному вже не є хворими, залежними від родичів і нездатними працювати, і цей факт державним структурам слід мати на увазі при розрахунку пенсійного віку.
Зазначимо, за даними українського Держстату, середня тривалості життя киян 72 роки. Згідно із дослідженням вчених, до цього віку людина має середній, а не похилий вік.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://expres.ua/news/2015/04/17/132364-vcheni-nazvaly-vik-yakogo-slid-rozpochynaty-vidlik-starosti
|