ДУМКА ДИРЕКТОРА
Крім того, весь персонал був попередньо інструктований, наголошує
директор Центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф
Києва
На знімку: Анатолій Вершигора
Директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Анатолій Вершигора наголосив, що на вчорашньому марафоні працювало 10 бригад швидкої допомоги замість двох заявлених.
Про це він розповів у коментарі УНН.
Крім того, А.Вершигора зазначив, що у всіх бригадах був підготовлений професійний медичний персонал, необхідне обладнання та всі необхідні медичні препарати.
“На марафон було заявлено дві машини: дві на старті. Одна з них повинна була постійно йти за останнім марафонцем. Також, по маршрутах руху було виставлено вісім бригад швидких, які працювали як тимчасові медичні пункти. Всього працювало 10 бригад швидких. Все обладнання було справним, всі медикаменти у лікарів були, у тому числі й „Адреналін“. Увесь персонал був попередньо інструктований”, - наголосив лікар.
Крім того, директор Центру екстреної медичної допомоги додав, що за нормативами, на 5 тисяч осіб надається тільки одна бригада швидкої медичної допомоги, а на марафоні, крім 10 бригад швидких, працювали і представники “Червоного хреста”.
“У нас є плани на заходи — це одна швидка на п’ять тисяч осіб, але взяли до уваги те, що була пересічена місцевість і лівий та правий береги, тому ми розставили в точках, які були зручними для марафонців. Організатори сказали, що було до 6 тисяч осіб. До того ж, вони домовлялися із „Червоним хрестом“. Я про те, що там ще й „Червоний хрест“ був, дізнався тільки потім. Я телефонував у „Червоний хрест“ - всі телефони мовчать”, - зауважив він.
За словами лікаря, на погане самопочуття марафонівців могли вплинути недоліки вибору місцевості, а також погана інформованість людей.
“Було спекотно, асфальт. Якщо навіть у повітрі було 20 градусів, то від асфальту було 24 - 25 градусів. Деякі були одягнені у спортивні лосини темного кольору... Не було теплообміну. До того ж, по трасі вони мали бути забезпечені водою. У декого було зневоднення. Крім того, обране для марафону місце було загазоване. Доступ авто зупинили десь о восьмій. А всі важки гази - вони ж знизу йдуть. При тому ще й випаровування із асфальту. Я казав, що неможна було там проводити марафон”, - пояснив він.
Крім того, А.Вершигора висловив сумніви, що кожен київський марафонівець мав при собі довідку, що йому стан здоров’я дозволяє бігати великі дістанції.
“Організатори кажуть, що у всіх довідки були. Але скажіть мені, як можна з шести тисяч осіб, які вони заявили на марафоні, зібрати за годину довідки? Це на кожного треба виділити 30 секунд, щоб подивитися цю довідку, а потім потрібно і запитати, як себе почуває людина, який маршрут обрали.
Я думаю, що більшість були без будь-яких довідок”, - резюмував він.
Як повідомляв УНН, 26 квітня під час міжнародного напівмарафону "Біг за Україну" були госпіталізовані 12 осіб, двоє з них потрапили до реанімації. Медики повідомили про 16 скарг на погане самопочуття, втрату свідомості та ін. серед учасників забігу.
Крім того, прямо під час напівмарафону помер чоловік 25 років.
Зазначимо, у марафоні взяв участь екс-прем’єр Словаччини і майбутній радник Президента України Мікулаш Дзурінда. Крім М.Дзурінди, до команди ЄС увійшли депутати Європарламенту Дета Харанзова (Чехія), Іван Штефанець (Словаччина) і представник Єврокомісії Роман Баб’як.
Наша довідка:
Телефони Червоного Хреста у суботу і неділю, переважно, мовчать. Чому? Бо це вихідні дні. Працюють телефони тільки у охоронців офісу та у рятувальників, які були виставлені на маршрут марафону.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1460536-na-marafoni-pratsyuvalo-10-brigad-shvidkikh-a-vershigora
|