ДОРОГОЮ ЦІНОЮ
Сьогодні в Україні відбудуться урочисті заходи з нагоди
70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, передає УНН.
За планом урочистих заходів уряду України, цього року на честь перемоги над нацизмом, 9 травня відбудеться церемонія покладання квітів за участю вищого керівництва держави, інші урочисті заходи.
Також в столиці сьогодні відбудеться марш військових оркестрів та прийняття присяги новобранцями на вірність Батьківщині на території Меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років”.
Зазначимо, що в Україні не буде військового параду.
Нагадаємо, вчора Україна вперше разом з Європою відзначила День пам’яті та примирення.
День пам’яті та примирення був встановлений Указом Президента України Петра Порошенка № 169/2015 “Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни” від 24 березня 2015 року.
Відповідно до указу Президента України, метою відзначення є гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму.
Наша довідка
В урочистостях братимуть участь і червонохрестівці, нехай навіть як приватні особи. Як повідомляє офіційний сайт ТЧХУ, за роки війни Червоний Хрест України підготував і направив на фронт понад 100 тисяч медичних сестер, санінструкторів і сандружинниць.
У той період червонохресні осередки значну увагу приділяли не лише підготовці санітарних інструкторів і медичних сестер, а й збиранню крові для забезпечення нею військових шпиталів. Перший донорський пункт, яких згодом дав початок тисячам аналогів, було відкрито в 1941 році в Києві на вулиці Виноградній.
На превеликий жаль, ні завзятість червонохресних сестер, ні мужність солдатів і полководців не дали змогу уникнути страшних наслідків полону у гітлерівських концтаборах як військових, так і цивільних осіб.
Цими людьми мав би опікуватися Міжнародний Комітет Червоного Хреста, але СРСР не підписав на той момент жодних міжнародних конвенцій з цього питання, а Сталін на додачу оголосив всіх військовополонених дезертирами і зрадниками.
Промінь надії з’явився наприкінці 1943 року, коли в Києві – все ще неспокійному прифронтовому місті - на дверях будинку на розі бульвару Шевченка і вулиці Терещенківській з’явилась табличка з червоним хрестом. Саме тут розпочав діяльність комітет Товариства Червоного Хреста при Київському медичному інституті.
Переломним став 1949 р. Тоді у Швейцарії СРСР все-таки поставив свій підпис під Женевськими конвенціями і з тих пір доля військовополонених регулюється цими епохальними документами. Але, на жаль, вже не повернути назад марно загублених у полум'ї Другої світової війни мільйони життів знищених бранців.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://www.unn.com.ua/uk/news/1463637-sogodni-ukrayina-vidznachit-70-u-richnitsyu-peremogi-nad-natsizmom-u-yevropi
|