МІЖ ДВОХ ВОГНІВ
У минулу п'ятницю велика партія гуманітарної допомоги
від Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні
була відправлена у прифронтове село Гранітне, що у
Тельманівському районі Донецької області.
Про гуманітарну ситуацію в цьому районі і допомогу його жителям читачам газети «Приазовский рабочий» розповіла голова Маріупольського офісу Міжнародного Комітету Червоного Хреста Таша Румлей (на знімку).
«За даними сільської ради, в Гранітному проживає близько чотирьох тисяч осіб. Ми змогли відправити індивідуальні продовольчі набори для 1200 сімей, найбільш знедолених, - зазначила Таша Румлей. - Територію села контролює українська армія, але на іншій стороні річки - вже територія, контрольвана силами опозиції. Село піддається частим обстрілам. Нам відомо, що пошкоджено близько ста житлових будинків, є проблеми з підвезенням продуктів, електропостачанням. Саме такі населені пункти є пріоритетними для надання допомоги.
У кожному наборі, розрахованому на трьох осіб, - 60 кілограмів продовольства, якого повинно вистачити на місяць. Також ми відправили 1200 гігієнічних наборів та бутильовану воду - з водопостачанням там теж складно. Доставкою і видачею цієї гуманітарної допомоги займається сільська рада в Гранітному».
Надається допомога від Червоного Хреста і вимушеним переселенцям зі Сходу України, котрі тимчасово перебувають в Маріуполі. Вже видано майже три тисячі ваучерів по 200 гривень на покупки в торговій мережі «Сільпо». Такі ваучери видавалися тим, хто зареєстрований у соціальній службі як вимушений переселенець.
Представництво Міжнародного Комітету Червоного Хреста почало діяти в Маріуполі з середини серпня. «Коли ми відкривалися, нашою метою була допомога вимушеним переселенцям, що масово прибували до Маріуполя. Але незабаром ситуація на південному фронті, зокрема в Новоазовському районі, загострилася, і ми зрозуміли, що треба розширювати діяльність», - сказала Таша Румлей.
Як сказала Таша, вона приїхала в Україну зі Швейцарії, а раніше працювала в офісі Червоного Хреста в Донецьку. У тому самому офісі, де під час артилерійського обстрілу 2 жовтня загинув співробітник МКЧХ, громадянин Швейцарії, Лоран Етьєн.
Робота в зоні збройних конфліктів пов'язана з постійним ризиком. Домовлятися доводиться з обома сторонами конфлікту, але охорону МКЧХ ні в кого не просить - військовий ескорт може поставити їх під удар.
«Наш головний захист - це емблема Червоного Хреста на бортах машин і Женевські конвенції», - сказала Таша Румлей.
Нагадаємо, Женевські конвенції є головними документами міжнародного гуманітарного права і забезпечують захист тих, хто не бере участі в бойових діях: цивільних осіб, медиків, працівників гуманітарних організацій, а також поранених, хворих і військовополонених.
На жаль, ці гарантії на практиці захищають не завжди ... Але Червоний Хрест продовжує свою місію в Україні і прифронтовому Маріуполі.
Д О В І Д К О В О:
Газета «Урядовий кур'єр»: Піротехнічні підрозділи Донеччини отримали обладнання від МКЧХ в Україні
МКЧХ в Україні передав 26 травня у м. Маріуполі обладнання для піротехнічних груп Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Донецькій області.
До складу обладнання входять засоби індивідуального захисту і засоби для проведення піротехнічних робіт, а саме: протиосколкові окуляри, тактичні навушники, лазерні далекоміри, фарба та стрічки для маркування небезпечних ділянок, а також ручний інструмент спеціального призначення.
Ці предмети, які передано Червоним Хрестом, є у достатній кількості, щоб повністю укомплектувати дві групи швидкого реагування піротехнічних підрозділів ДСНС на Донеччині.
Обладнання передала Голова офісу Міжнародного Комітету Червоного Хреста у м. Маріуполі Таша Румлей.
Вона зазначила, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста вже давно співпрацює з підрозділами ДСНС України. Комітету дуже важливо, щоб піротехнічні групи мали змогу і надалі продовжувати свою роботу на території проведення бойових дій (розмінування вибухонебезпечних предметів та вирішення спільних завдань для допомоги мирному населенню).
«Дане обладнання дасть змогу проводити нашим підрозділам розмінування з максимальною ефективністю та безпекою для особового складу», - подякував жертводавцям начальник Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Донецькій області Андрій Даник.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелами:
http://pr.ua/news.php?new=35882
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/news_article?art_id=248191796&cat_id=244277212
|