ДБАЙМО ПРО БЕЗПЕКУ ПІД ЧАС ГРОЗИ!
Блискавка та гроза, за кількістю зареєстрованих
смертельних випадків, є одними із дуже
небезпечних для людини природних явищ,
розповів лікар
На знімку: Анатолій Вершигора
Під час грози та блискавки слід уникати високих поодиноких дерев, пагорбів та високих будівель, натомість - ховатися у кущах та канавах. Про це УНН розповів директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Анатолій Вершигора.
За його словами, блискавка та гроза, за кількістю зареєстрованих смертельних випадків, є одними із найнебезпечніших для людини природних явищ.
“Загалом, ураження блискавкою - досить рідкісне явище. Воно становить десятимільйонну долю ризику. Але, за даними статистики, у світі щороку від удару блискавки гине близько 3 тисяч осіб”, - зауважив лікар.
А.Вершигора наголосив, що на відкритій місцевості, ховаючись від блискавки, слід уникати високих поодиноких дерев, високих будівель, пагорбів, а канава та кущі, навпаки, - підійдуть для схованки.
“Якщо ви опинилися під час грози на відкритій місцевості, то відходьте подалі від високих поодиноких дерев і високих будівель. Найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучує у вербу і клен, а найменш можливим є те, що вона влучить у кущ. Уникайте пагорбів та інших височин. Перебувати під групою з декількох дерев - більш безпечно, ніж на відкритій місцевості. Якщо поблизу є канава, можна сховатися в ній”, - наголосив він.
Лікар додав, що тим, хто на відкритому просторі потрапили під блискавку радять присісти в яму чи траншею, ноги тримати вкупі, аби звузити площу можливого ураження розрядом.
“Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею. Не потрібно лягати на землю, тим самим збільшувати площу ураження розрядом. Краще сісти, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поруч. Якщо вас двоє, троє чи більше- не скручуватися в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, перебігає через контакт людських тіл”, - рекомендував він.
Також директор “швидких” зауважив, що у разі блискавки бажано позбутися усіх металевих предметів.
“Потрібно позбутися всіх металевих предметів, які є на вас чи при вас: ножі, лопати, браслети, навіть годинники. Покладіть усе це у захищеному місці подалі від себе. Під час грози припиніть прогулянку на велосипеді і поставте подалі велосипед від себе”, - зазначив лікар.
Крім того, він порекомендував не купатися якщо є блискавки, але якщо блискавка застала людину під час купання, то до берега потрібно добиратися повільно, спокійно, не вимахуючи руками.
“Якщо гроза застала вас у човні, спробуйте вибратися на берег, якщо цього зробити не можна — сидіть нерухомо, витягши з води весла. Якщо гроза застала вас в автомобілі, не залишайте його, при цьому - закрийте вікна і опустіть антену радіоприймача”, - пояснив А.Вершигора.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1474393-pid-chas-grozi-slid-khovatisya-v-kuschat-ta-kanavakh-direktor-tsentru-shvidkoyi-dopomogi
|