КАЯТТЯ
У вівторок, 23 червня, у Львівському Палаці
Мистецтв відбулося відкриття виставки
Віктора Сидоренка “Метанойя”, пише УНН.
За словами автора, “Метанойя” - це натяк на те, що за межами ratio суб’єкт перестає бути самодостатнім зі своїми уявленнями про себе самого і про навколишній світ. Коли домагання його розуму обмежує щось, що виходить за межі його пізнання. І стає аж до тактильності відчутно, що пізнання - не єдиний спосіб взаємодії з дійсністю.
Історія про персонажа, який із самого початку шукає свою вразливість, і, знаходячи її, поступово набуває власного обличчя. Його шлях - це рух до себе, до своєї ідентичності. До правди у стосунках з довкіллям, до правди, яка виходить за межі патернів суб’єктивності і минулих соціальних настанов.
У культурному контексті проект - метанаратив “Метанойя” окреслює контури тієї новизни, яка долає заскорузлі громадські та культурні схематизми, шаблони.
Віктор Сидоренко - один із лідерів сучасного українського мистецтва. У 2003 році автор представив Україну на ювілейній 50-й Венеціанській бієнале, виступивши потім спів-куратором і комісаром ряду наступних українських проектів у Венеції.
Віктор Сидоренко - народний художник України, дійсний член і віце-президент Академії мистецтв України. У 2001 заснував і очолив Інститут проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України. Педагог, автор об’єктів і фотокомпозицій, також наукових і публіцистичних праць.
Шлях Віктора від реалізму до неоавангардизму - це в першу чергу данина повній свободі творчості останнього покоління, що виросло і працювало при тоталітарному режимі. Час, пам’ять та історія - центральні ідеї його проектів, екстраполюючих свою поліваріантність і різні прочитання в мову візуальних образів і конструкцій.
Довідка УНН:
Метанойя (грец. Μετάνοια) — термін, що позначає зміну в сприйнятті фактів чи явищ, зазвичай супроводжувану жалем; каяттям. У релігійній (особливо ранньохристиянської) традиції має значення покаяння.
Фото - http://www.unn.com.ua
За джерелом:
http://www.unn.com.ua/uk/news/1476270-vistavka
|