ПРОБЛЕМА НАШОГО СТОЛІТТЯ
У галереї “Мистецька збірка” стартував
новий проект-дослідження #INSTAART.
Представленим на виставці художникам було
запропоновано висвітлити проблеми
залежності наших сучасників від
соціальних мереж і мас-медіа, передає УНН.
Учасники проекту представили оригінальні критичні погляди на питання медіа-феноменів нашого часу та дали власну оцінку таким соціокультурним проблемам як психологічна залежність від соціальних мереж, споживацький погляд на світ, марнування часу в інтернеті, обмеженість і вузьколобість мислення і поглядів.
Тема дослідження була запропонована кураторами-мистецтвознавцями Юлією Волошиною та Ольгою Пальниченко. Вони переконані, що це одне з найбільш актуальних і гострих питань сучасного суспільства.
Куратори наголосили, що особлива іронія полягає в тому, що виставка була організована саме за допомогою соцмережі - оголошення про підготовку проекту насамперед було розміщено у Facebook, а роботи деяких художників були знайдені за допомогою Instagram.
Кожен гість виставки зможе для себе відповісти на питання, чи обмежується його світогляд рамкою інстаграмної фотографії, чи вимірюється його значимість лайками і чи реальна його “реальність”.
На виставці представлені живописні твори, звук, відео, фото, графіка, інсталяції та об’єкти в основному молодих художників.
У проекті беруть участь як художники з України: Serge Payet, Михайло Деяк, Анна Валієва, Ольга Януль, Оксана Титенко, Богдан Томашевський, В’ячеслав Малина, Олексій Тихоновський, Єгор Зігура, так і художниця Олена Ходор з Білорусії, польський художник Мартін True Bob Здрожевскі і австрійський живописець іранського походження Таха Ганіміфард.
Наш коментар:
Не всі роботи, представлені на виставці, рівноцінні. А деякі з них можуть навіть викликати обурення і гостру полеміку, через складність метафори або нерозуміння всього спектру умовних позначок, якими користуються у соцмережах.
Не знайдете на виставці і картин, які би прямо пропагували Червоний Хрест. Та річ у тім, що її автори і не ставили собі за мету пропагувати символіку Товариства. Вона всім відома і так. Тут йде пропаганда ідей милосердя, а значить і Червоного Хреста, які викладені в семи основоположних його принципах. А коли згадати, що минулого року при допомпозі і сприянні Червоного Хреста Данії почалася у ТЧХ України підготовка груп інструкторів, котрі будуть надавати підопічним психо-соціальну допомогу, - а роль мистецтва у цій тонкій справі просто величезна, - то ми зовсім по іншому оцінимо роль і значення неординарної акції, котра загострює увагу сучасника на проблемі століття - залежності від мас-медіа та соцмереж нашого молодого покоління.
Не забуваймо, автори - зовсім молоді митці, котрі шукають свою дорогу і свій стиль художнього осмислення довколишнього світу. Ця виставка - одна з таких спроб. Побажаймо ж їм успіху і вдячної аудиторії!
Публікується за редакцією Заслуженого діяча мистецтв України, професора ЛНАМ, члена президії Личаківської РО ТЧХ м. Львова ВАСИЛЯ ГУРМАКА
Фото - www.unn.com.ua
За джерелом:
http://www.unn.com.ua/uk/news/1481058-u-kiyevi-vidkrilasya-vistavka-prisvyachena-zalezhnosti-vid-sotsmerezh
|