ОЖИВИТИ КАМІНЬ
Ярослав Мотика, лауреат Шевченківської премії,
окрім монументальних робіт, створює портрети
відомих українців.
Авторству Ярослава Мотики належать пам'ятники Незалежній Україні у Буську, Євгену Коновальцю у Жовкві, Тисячоліттю хрещення України-Руси у Бельгії та ін.
«Із останніх робіт – проект Покрови Божої Матері, яка мала бути біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці у Львові, на вул. Личаківській. Кілька років тому був конкурс, на нього автори подали 14 проектів і якось мій вийшов на перше місце. Та через брак грошей пам'ятник так наразі і не встановили», – розповів скульптор.
Окремий пласт творчості Ярослава Мотики - портрети відомих українців. Оком митця він побачив художників Романа Сельського, Івана Марчука, Володимира Патика, героя України Бориса Возницького.
«Цікавий випадок якось стався. Легендарний директор Львівської Галереї мистецтв Борис Возницький і народний артист Максимчук несподівано привели до мене у майстерню письменницю Ліну Костенко. І кажуть: ось маєш, виліпи її. Я так втішився нагоді, основні риси схопив і потім вже без неї закінчив», – ділиться враженнями Ярослав Мотика.
Зараз у майстерні Ярослав Мотика творить одразу кілька портретів львівського художника Михайла Демця і професора, народного художника України Любомира Медведя.
Твори Ярослава Мотики уже потрапили у фонди найкращих музеїв України.
Наш коментар
До вище сказаного, треба додати наступне: скульптор Ярослав Мотика - родом з Тернопільщини, у 1966 році закінчив Львівський інститут декоративного і прикладного мистецтва, у 1972 р. став лауреатом Національної премії України ім. Т. Шевченка.
В роки незалежності України Ярослав Мотика здобув дорогу серцю премію імені його улюбленого українського поета - Василя Стуса.
Основні твори: "Т.Г.Шевченко на засланні" (1964), "Материнство" (1966), монумент Бойової Слави Рад. армії у Львові (1970, співав.), портрет художника Л.Левицького (1978-79), композиція "Спортивна юність" (1979), "Пієта" (1991), "Еміґранти" (1991); "Монумент незалежній Україні" в м.Бузьку (1992), пам'ятник полковнику Коновальцю у м.Жовкві (1994), "Поема в камені" (1995) та ін.
Ярослав Мотика - член концептуальної секції скульпторів Національної Спілки художників України (Лівівське відділення). Працює у жанрі монументальної і камерної скульптури. Улюблені матеріали – камінь і кераміка.
Проявив себе також і як благодійник. Багато скульптур виконав за мінімальними розцінками або взагалі – безкоштовно. Зараз, коли мова зайшла про підготовку до відзначення митцями Львова 100-річчя Товариства Червоного Хреста України і 150-річчя МКЧХ у 2018 р., Ярослав Мотика без жодного сумніву візьме участь у конкурсі мистецьких творів до цих визначних дат.
Публікується за редакцією Заслуженого діяча мистецтв України, професора ЛНАМ, члена президії Личаківської РО ТЧХ м. Львова ВАСИЛЯ ГУРМАКА
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://zaxid.net/news/showNews.do?lvivskiy_skulptor_yaroslav_motika_stvoryuye_portreti_vidomih_ukrayintsiv&objectId=1358416
|