МЕТЕОЗАЛЕЖНІСТЬ
Здебільшого люди недооцінюють кліматичний фактор
впливу на стан власного здоров'я. А ось вчені
вважають, що природні аномалії, що почастішали
в останні роки, є однією з найсерйозніших причин
зниження тривалості життя.
За даними нового дослідження, погодні перепади можуть більшою мірою впливати на смертність, ніж важкі захворювання. Автори роботи, вчені Гарвардського університету, з'ясували, що кліматичні стрибки перетворилися на особливу загрозу для здоров'я і життя людей.
Несподівані перепади температури навіть суттєво смертельніші, аніж екстремальні, але стабільні погодні умови, наприклад, тривала спека чи мороз. Так, дослідження показало, що в США від різких коливань температури помирає більше людей, ніж від вірусу СНІДу - близько 25 тисяч осіб щорічно.
"Організм людина адаптується, але коли температура скаче туди-сюди, пристосуватися не виходить", - пояснили вчені смертельний ефект стрибків погоди.
Крім того, вони підкреслюють, що глобальне потепління збільшує кількість смертей від температурних перепадів, і навіть більш м'які зими не здатні знизити цей ефект.
Метеозалежність наразі не визнана захворюванням, бо фахівці розходяться в думці про те, чи впливає погода на організм людини. Крім того, статистика смертей в період аномальних погодних явищ не пояснює, чи померли пацієнти через них, чи через загострення давніх хвороб серцево-судинної і дихальної систем, додає medikforum.
У той же час інше велике дослідження на цю тему, представлене в травні 2015 року, виявило наявність кореляції між фактором передчасної смерті і несприятливою погодою.
Розглянувши близько 74 мільйонів смертей, що сталися в 13 країнах світу за період з 1985 по 2012 рік, вчені встановили, що екстремальні погодні явища відповідають за 11% «кліматичних» смертей, більшість яких пов'язані з холодною погодою.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://expres.ua/health/2015/07/17/143845-perepad-temperatur-nebezpechnishyy-snid
|