ПОКЛИКАННЯ - МИЛОСЕРДЯ
Київська студентка Анна Бурдиляк (на знімку) ділиться
з нами історією свого шляху до благодійництва
Передрук ессе здійснено, за дозволом Анни Бурдиляк, з її сторінки у соцмережі Facebook:
«Складно повірити, що цей рік був таким насиченим. Пам'ятаю: минуле літо, прохолодний червневий вечір... Я переживала тоді апогей якоїсь чергової світоглядної кризи, і намагалася зрозуміти, де ж у житті я вже встигла повернути не туди. У той момент взяти себе у руки мені допомогло одне кардинальне питання: "А чого ти хочеш?"
Ви знаєте, що людей не можна питати про їх бажання? Тому що вони раптом починають думати, аналізувати і радикально змінювати своє життя.
Я тоді з сумом подумала, що у мене всього дві боязкі мрії: працювати в якомусь благодійному фонді, допомагаючи людям, і вивчати психологію. Подумала, і тут же постаралась забути, адже вчилася я на перекладача і попереду мене чекало ще 2 роки лексикології, порівняльної граматики та інноваційних технологій у перекладацькій діяльності.
Про роботу у фонді - тут і обговорювати було нічого: я нічого не вмію, не знаю і, взагалі, я завжди усвідомлювала, що лідерських якостей для серйозних цілей мені бракує.
А через місяць, ми з Іваном Примаченком, зібрали перші 10 тисяч грн для поранених бійців у зоні конфлікту на сході України в рамках благодійної програми «Студентського фронту КНУ». А потім ще 20! І ще, і ще ...
А потім я раптом стала організатором Благодійного балу, який був не просто приголомшливим - ми зібрали кошти для 22 наших студентів, котрі йшли на фронт взимку, і за них можна було закупити не лише екіпіровку, але і медикаменти та ліки для польового медпункту.
Непомітно для себе я опинилася в епіцентрі волонтерського руху в університеті: організовувала Дні донора, збори медикаментів для військового госпіталю, словом, – робила безліч речей, про які раніше не могла і мріяти.
Потім переключилася на співпрацю з Червоним Хрестом: стала волонтерським лідером міста, згодом -заступником командира загону швидкого реагування в Києві, а зараз, взагалі, несподівано для себе - працюю над невеликим проектом в Національному Комітеті Товариства Червоного Хреста України.
І якось це все так само собою приходить, так невимушено, ніби ти потрапив нарешті у потрібну течію життєвої ріки...
Попутно я кинула переклад, поступила на психоаналітика і зараз сподіваюся знову потрапити в КНУ, але тільки вже на улюблену спеціальність.
Я беру участь у різних конференціях, потихеньку починаю практику на волонтерських засадах. Знаю, що хочу працювати з травмами психіки, особливо з ПТСР, бійцями, котрі повертаються із зони конфлікту на сході України.
Я все це пишу - і не вірю, що це відбувається зі мною. Занадто по-справжньому збулися ті дві мрії, про які я з незручністю згадувала рік тому. Напевно, це не легко. У снах, замість метеликів і квіточок, я бачу недописані бюджети і прокручую знову і знову різні робочі проблеми. Але воно, розумію, того варте.
Що я зрозуміла за цей рік? Насамперед те, що не буває нічого неможливого. Потрібно заради своєї мрії ризикувати, рвати з тим, що гальмує тебе і веде вбік на манівці. І палко вірити у здійснення мрій та обраної мети у житті».
Фото – зі сторінки Анни Бурдиляк у Facebook
Джерело:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=886407774740053&set=pcb.886417621405735&type=1&theater
|