ДБАЙМО ПРО ПОВНОТУ ЖИТТЯ
На нашій планеті є місця, де люди живуть довше. І при цьому
довгожителі відмінно себе почувають, бадьорі та енергійні.
Хочете прожити так само, як вони?
Скористайтеся простими правилами, які рекомендують нам:
початкуюча цілителька, волонтер Личаківської РО ТЧХ
м. Львова, - Анастасія Остасюк (на знімку), а також портал
"Країна здоров"я"
Будьте активнішими
Найстаріші люди на Землі не бігають марафони по 42 кілометри. Навпаки, вони щодня дають собі невелике фізичне навантаження. Прогулянки, робота в саду або городі, випас худоби - ці нескладні заняття дозволяють зберегти суглоби, зміцнюють м'язи і розвивають координацію.
Менше їжте
Не їжте досхочу - вставайте з-за столу з відчуттям легкого голоду. Обмеження калорій збільшує тривалість життя знижує ризик серцевих захворювань.
Вживайте більше рослинної їжі
Свіжі овочі, фрукти і ягоди, злаки, боби, зелень - те, що допомагає жити довше. У такій їжі менше калорій, зате вона більш поживна: тарілкою овочевого салату ви насититеся краще. І ще таке: ці страви містять багато вітамінів і корисних мікроелементів.
Їжте менше м'яса
Вчені довели: чим менше м'яса ми їмо, тим більша тривалість здорового та активного життя. Звичайно, це не означає, що потрібно стати вегетаріанцем і відмовитися від обожнюваного усіма шашлику, люля-кебабу, котлет та іншої смакоти. Просто скоротіть кількість м'ясних страв.
Подумайте про мету в житті
Абсолютно кожен довгожитель знає, навіщо і для чого він прокидається вранці. У всіх заняття різні: хтось вирощує зелень у парнику або на городі біля будинку, хтось щодня в один і той же час спілкується з друзями, а хтось піклується про дітей і онуків. Мета може бути пов'язана як з роботою, так і з хобі.
Відпочивайте
Стрес скорочує наше життя: ми постійно кудись біжимо, не розбираючи дороги. Справи, турботи, треба встигнути туди, зробити це ... Від перенапруги страждають всі органи і тканини, а найбільше дістається мозку. Тільки для чого це все?
Спілкуйтеся з людьми
Соціальні зв'язки - одна з найважливіших складових довголіття. Всі люди похилого віку, які досягли 100 і більше років, постійно спілкуються зі своєю сім'єю, друзями, сусідами. Вони можуть належати до якоїсь віри і регулярно відвідувати духовну громаду. Головне - не залишатися на самоті і отримувати задоволення від балачок про дрібниці.
Частіше бувайте на сонці
Вітамін D, який виробляється під впливом УФ-променів, життєво необхідний організму. Коли його мало, в десятки разів підвищується ризик набути серйозні хвороби, так чи інакше пов'язані з віком: серцево –судинні захворювання, недоумство, склероз, підвищений тиск, цукровий діабет.
Більше смійтеся і жартуйте
І це не жарт! Всі довгожителі багато усміхаються і радіють з будь-яких дрібниць. Вони дуже відкриті і позитивні люди.
Підготувала Анастасія Остасюк
(на основі матеріалів порталу "Країна здоров"я")
Фото – Олександра Апостолюка,
волонтера Личаківської РО ТЧХ м. Львова
За джерелом:
http://zdorovia.com.ua/sekrety/140319-pravil-dovgolittya-yak-dozhiti-do-sta.html#
|