МИЛОСЕРДЯ - НАЙДІЄВІШІ ЛІКИ
Фрагмент доповіді керівника п/служби Львівської
ОО ТЧХУ Марії Уманової «Про роботу
патронажної служби у І півріччі п.р.»,
виголошеної 04 серпня на засіданні Президії
Правління Червоного Хреста Львівщини
Питання про роботу патронажної служби ЛОО ТЧХ України заслуховувалось на засіданні Президії Правління в лютому 2015 р. З того часу багато зроблено позитивних кроків, які дозволили розширити число тих, кого обслуговуємо, збільшити їх кількість, при тих самих штатних одиницях, які ми мали раніше.
У штаті патронажної служби Львівської ОО ТЧХ України на даний час є 136,0 посад. З них, 117,5 – сестри медичні патронажні, 15,75 молодші медичні сестри. 1,0 – головна медична сестра, 1,0 - старша медична патронажна сестра, 0,75 – бухгалтер ПСМ.
В І півріччі 2015 р. НК ТЧХУ виділені 32,0 посади, які, в основному, розподілені в сільській місцевості області.
Ведеться облік ОНГ похилого віку. Щороку перереєстровуються списки за відповідною формою, які погоджуються з органами місцевої влади, соціального захисту та охорони здоров’я.
На обліку перебувають 19926 ОНГ. Ведеться облік самотніх пенсіонерів – медичних працівників, працівників ТЧХ – 192 осіб.
Велика увага приділяється обліку і обслуговуванню категорії лежачих хворих, на яких існує спеціальний облік – 378 осіб.
Збільшилась кількість обслужених сестрами медичними патронажними. Більшим стало і середнє навантаження молодших медсестер.
Кількість обслужених ОНГ в І півріччі 2015 р. – 5 279 осіб. Штат молодших медичних сестер не змінився, але зросло навантаження робочого дня – 7,1 пацієнта.
В І півріччі 2015 р. проведені перевірки роботи в 12 МРО ТЧХ. Проведені хронометражі робочого дня всіх медичних і молодших сестер.
В І півріччі 2015 року було виділено 15 путівок на курси удосконалення в медичний коледж післядипломної освіти. Атестовано 2 медичних сестри, переатестовано на вищу та першу кваліфікаційні категорії - 3 медичних сестер та підтверджено вищу кваліфікаційну категорію - 4 медичним сестрам.
Медсестринські пости чергували і чергують у людних місцях міста, на виставках, концертах, забезпечуючи контроль А/Т в населення, поширюючи літературу з профілактики туберкульозу, СНІДу, діяльності Червоного Хреста, збираючи благодійні пожертви.
Сума зібраних коштів під час чергування медичних сестринських постів – 3500 грн. Всього працівниками ПСМ зібрано коштів на суму 118113 грн.
В області функціонували 2 МСЦ і 6 МСК. Приміщення МСЦ м. Львова і м. Новояворівська площею 80 м2 і 82,5 м2 є власністю ТЧХ.
В МСЦ мм. Львова, Новояворівська працюють пральні, за рахунок чого збільшилась кількість послуг. Середнє навантаження в МСЦ - 33,5 особи, в МСК – 21,2 особи.
В МСК Миколаївської РО ТЧХ діє стоматологічний кабінет, де безкоштовно обслуговуються підопічні ТЧХ. В МСЦ м. Львова діє учбовий клас з навчання першої невідкладної допомоги.
В 15 РО/МО ТЧХ функціонують банки речей. В 7 РО ТЧХ – відведено місце для кутка одягу. Збирається вживаний одяг від населення в рамках програми «Чобіток».
Роботу в банках речей організовують та виконують сестри медичні патронажні, молодші медсестри та волонтери за графіком.
В І півріччі 2015 р. в банках речей було надано 17 451 кг одягу, обслужено 13863 осіб.
На базі медичних училищ, медичних університетів, коледжів, гімназій, технічних ліцеїв, університет ветеринарної медицини і біотехнологій ім. Степана Гжицького створені “Загони милосердя”, члени яких беруть участь в роботі РО/МО ТЧХ, в проведенні благодійних заходів. Всього в МРО ТЧХУ працювали 158 загонів милосердя.
В МРО ТЧХУ функціонують 27 пунктів першої допомоги в сільській місцевості, де немає медичних закладів. В І півріччі 2015 року надано допомоги, згідно 3911 зверненню від підопічних.
Працівники патронажної служби беруть участь в організації і проведенні благодійних заходів обласного і районного рівнів, в проведенні Місячника Червоного Хреста, в реалізації гуманітарних програм.
В області діє спільна програма «Ветеран – медик», учасники якої - Головне управління ОЗ, Львівська ОО ТЧХУ, обласна профспілка медпрацівників, обласна асоціація медсестер. Програма направлена на покращення медико-соціального обслуговування одиноких людей похилого віку з числа працівників охорони здоров’я, ТЧХ.
Працівники патронажної служби активно працювали під час проведення Місячника Червоного Хреста: збір коштів, ліків, продуктів, речей.
Працівники ПСМ, голови МРО ТЧХУ, активісти беруть участь в програмі «Посилення системи надання якісної амбулаторної допомоги хворим на МР ТБ шляхом надання максимально-наближених медико-соціальних, психологічних послуг та формування прихильності до лікування» – доставляють хворим ліки, продуктові набори, забезпечують консультації, обстеження.
Працівники ПСМ брали активну участь в акції «Місячник ЧХ контролю тиску крові в населення області»: у всіх містах області чергували медсестринські пости.
В усіх МРО ТЧХУ силами патронажної служби і волонтерів було організовано збір речей, продуктів харчування для підтримки переміщених осіб зі сходу України та Криму.
Найкраще організована робота патронажної служби з медико-соціального обслуговування в Новояворівській, Червоноградській МО ТЧХУ, Франківській, Шевченківській, Залізничній РО ТЧХУ м. Львова, МСЦ м. Львова, Пустомитівській, Сокальській, Яворівській РО ТЧХУ, Дрогобицькій МО ТЧХУ.
Поряд з тим, в роботі ПС було ряд проблем та недоліків. Недостатня увага голів МРО ТЧХУ до роботи ПС: не подані в термін звіти, хронометражі робочого дня. Із затримками укомплектовувались додаткові посади сестер медичних патронажних, деякі не укомплектовані і на даний час. Через це в нас знизився показник середнього навантаження на посаду.
Значна проблема в роботі ПС це відсутність приміщень для роботи в Сколівській, Стрийській МРО, Жидачівській, Золочівській, Дрогобицькій РО ТЧХУ – це унеможливлює зберігання і роботу з документацією.
Недостатньо залучені до збору коштів сестри медичні патронажні в Стрийській, Дрогобицькій, Бориславській, Буській, Городоцькій, Кам'янко-Бузькій МРО ТЧХУ, в Залізничній, Личаківській РО ТЧХУ м. Львова.
Менше проведено благодійних заходів, так як голови МРО багато часу приділяли проведенню звітно-виборної кампанії.
Словом, патронажній медсестринській службі ще є над чим попрацювати, щоб у другому півріччі п.р. були набагато кращі показники, ніж у поточному. При цьому треба не забувати, що наші підопічні – знедолені обставинами і різними несприятливими колізіями люди, для котрих співчуття і прояви милосердя – також дієві ліки.
Фото – Ірини Апостолюк
Прес-служба Львівської ОО ТЧХ України
|