ДОРОЖЧЕ ЗА ЗОЛОТО
У львівському Музеї народного побуту
та архітектури «Шевченківський гай»
16 серпня відбулося традиційне «Свято
Хліба», повідомляє кореспондент
інформаційного порталу «Вголос».
Цьогорічне «Свято хліба» ювілейне – у Львові його проводять вже десятий раз. На відвідувачів чекали смачні частування від найкращих львівських пекарів, ярмарок, цікаві конкурси та розваги.
Гості «Свята хліба» насолодилися насиченою програмою дійства: виставкою короваїв, дегустацією хліба, презентацією ексклюзивних новинок хлібних виробів, випечених за давніми традиціями. На святі виступили виконавці: чоловічий вокальний гурт «Гомін», вокальна студія «Подих весни», фольк-рок гурт «Перебендя», вокальна формація «Madrigal Voices», барабанне шоу «Drums-band» та інші.
На «Святі хліба» не сумувала і малеча. На «Дитячій галявині» провели конкурси, вікторини, майстер-класи, веселі атракціони з приємними подарунками від партнерів заходу.
«Свято хліба» проводиться, починаючи з 2005 року. У 2013 році у Шевченківський гай завітало близько 35 000 відвідувачів із Львівщини та інших областей України. На свято приїздять навіть постійні гості з Польщі. Львів’яни залюбки приходять на «Свято хліба» зі своїми родинами та друзями.
Дійство започаткувала громадська організація «Гільдія приватних пекарів та кондитерів Львівської області».
Активним учасником "Свята Хліба" завжди є викладачі та студенти Львівського автомобільно-дорожного коледжу НУ «Львівська політехніка», де ось уже понад два десятиліття функціонує музей хліба. Очолює його - голова первинної організації Личаківської районної організації Товариства Червоного Хреста навчального закладу Руслана Сидоряк.
Руслана Богданівна - викладач біології та екології, завідувач Народним музеєм Хліба Покрови Пресвятої Богородиці, координатор виховання студентської молоді, член правління Всеукраїнської екологічної Ліги.
Посада ця для п. Руслани є фамільною гордістю. Адже засновником музею на зорі незалежності України був батько нинішньої завідуючої – Богдан Непорадний. Відкриває експозицію стенд його імені.
Музей має 16 кімнат, у кожній з яких цінні експонати, які свідчать - Україна споконвіку була багата хлібом. Він займає площу 300 кв.метрів і в експозиції розміщено понад 1500 експонатів.
До них долучилися ще два цьогорічних експонати – святковий коровай і карта України, виготовлена із зерен злакових культур працівниками Львівської пекарні хлібо-булочних виробів «Галицька здоба».
"Пріоритетним напрямком в реалізації виховної роботи навчального закладу є формування не лише професіонала-автомобіліста, але й особистості, котра усвідомлює свою приналежність до українського народу, спрямовану на втілення в життя української національної ідеї, виховання людини демократичного світогляду, яка поважає громадянські права і свободу, традиції народів і культур світу, національний, релігійний, мовний вибір кожної людини, вибирає у житті дорогу милосердя і співчуття до знедолених, для котрих окраєць хліба іноді цінніший за шматок золота", - констатує заступник директора з виховної роботи автомобільно - дорожного коледжу Василь Іванович Луцан.
Фото – І.Апостолюк та Ю.Сівакова, кор. порталу vgolos.com.ua
Прес - служба Личаківської районної організації Товариства Червоного Хреста м. Львова
за джерелом: http://vgolos.com.ua/photo/u_lvovi_sogodni_vidznachayut_svyato_hliba_189300.html
|