Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2015 » Серпень » 19 » 19 серпня віряни східних християнських Церков святкують Господнє Преображення або Яблучний Спас.
21:08
19 серпня віряни східних християнських Церков святкують Господнє Преображення або Яблучний Спас.

 

ПРЕОБРАЖЕННЯ

 

 

 

Преображення Господнє - це одне з дванадцяти

найбільших свят у християнстві, встановлене

на честь об’явлення божественної сили Христа

Спасителя своїм учням, пише РІСУ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Християни, які живуть за юліанським календарем, святкують його 19 серпня. Святі отці називали це свято другим Богоявленням. Подію преображення описують одразу три євангелисти - Матей, Марко та Лука.

 

 

 

 

 

 

Преображення Господнє, згідно з Євангелієм, відбулося перед голгофськими стражданнями Ісуса Христа. Ісус узяв із собою трьох свої учнів, Петра, Якова та Івана, і вирушив з ними на гору. Традиційно Преображення пов’язують з горою Тавор. Однак в Євангеліях немає жодної згадки про назву гори, де відбулося Преображення.

 

 

 

 

 

 

Там Христос молився, а втомлені учні заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його сяяло, мов сонце, а одяг Його став білим, як сніг, і блискучим, як світло. Поруч з’явилися пророки Мойсей та Ілля й почали розмовляти з Ісусом. Згодом велика біла хмара накрила їх, і пролунав голос Бога Отця: «Це Син мій улюблений, що його Я вподобав. Його слухайтеся» (Мт. 17: 5).

 

 

 

 

 

 

У момент преображення Господь дав можливість трьом апостолам побачити поєднання двох природ у Христі: божественної і людської.

 

 

 

 

 

 

У народі це свято ще називають Яблучним Спасом, бо цього дня традиційно освячують перші плоди, серед яких – яблука, груші, мед. Цей звичай перейняла християнська Церква від Старого Завіту, який приписував приносити перші плоди до Господнього храму (традиція юдейського свята Шавуот - свято Кущів).

 

 

 

 

 

 

За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені й перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими. В середній смузі України від цього дня вже можуть починатися приморозки, а тому й кажуть: «Прийшов Спас - держи рукавиці про запас!».

 

 

 

 

 

 

На Спаса поминають померлих. За народною міфологією, це третій виступ мерців на світ у весняно-літньому сезоні: мерці з'являються на Страсний четвер, на Зелені свята і на Спаса. Наш народ вірить, що предки сприяють цвітінню і дозріванню плодів, охороняють ниви, садки і городи.

 

 

 

 

 

 

Тому в ці дні приносили жертви Роду і Рожаницям як родинним богам. Саме їм урочисто виготовляли і запалювали спасівські свічі з нового воску, кришили хліб, виливали медовий напій.

 

 

 

 

 

 

Фото – Ірини Апостолюк та порталу vgolos.com.ua

Джерело:

http://vgolos.com.ua/news/sogodni_vidznachayut_yabluchnyy_spas_foto_189582.html

 

 

 

 

Переглядів: 629 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 26.11.2024, 06:36
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 16
Гостей: 16
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024