КРОКИ У МАЙБУТНЄ
Сьогодні на Форумі електронного врядування у Львові говорили
про «Е-медицину». Своїм досвідом у цій сфері ділилися львівські
та польські фахівці.
Про це повідомляє прес-служба ЛМР.
Зокрема, лікар міської дитячої комунальної лікарні Олександр Семенюк поділився досвідом Львова - розповів про електронні картки пацієнта та систему «Доктор Елекс».
Директор Департаменту міжнародних зв’язків Міністерства охорони здоров’я Польщі Едіта Рокіцка розповіла про ситуацію з «Е-медициною» у Польщі. Зокрема, за її словами, досі є проблемою, що медична документація ведеться в паперовій формі.
«Є багато проектів в рамках «Е-медицини», але нема єдиної системи, де була б вся документація Польщі. Але це є наша мета. Є медичні заклади, які мають багато цікавих рішень, але які не комунікують між собою. Наша мета – єдина медична інформаційна система, де можна було б ділитися медичними документами. Такий проект розпочався ще у 2007 році. Ця система гарантує повну конфіденційність обробки даних, все відбувається за повної згоди пацієнта. Ця платформа розміщує інформацію про медичні події, які вже були. Тут є тільки інформація, де зберігаються медичні документи пацієнта, в яких закладах», – зазначила Едіта Рокіцка.
За її словами, у Польщі планують впроваджувати електронний рецепт та електронний лікарняний. «Ця платформа буде мати Інтернет-сторінку, де буде історія хвороби пацієнта, можна буде записатися до лікаря, замовити медичні довідки.
Також плануємо впровадити ще один проект – систему для обробки статистичних даних, зокрема йдеться про кадри, про медичне обладнання, яке є в певному закладі, про його потужності та про процедури, які можливі завдяки йому. На основі цієї платформи можна буде залучати інвестиції в ті чи інші заклади, можна буде підвищувати кваліфікаційний рівень медичних працівників, розвивати проекти телемедицини», – сказала Едіта Рокіцка.
Про можливості телемедицини розповів дитячий лікар-хірург ОХМАТДИТу Андрій Дворакевич. За його словами, це робить медицину доступнішою і дешевшою для населення, стимулює професійний розвиток лікарів та має навчальну складову.
«Завдяки Львівській міській раді, Благодійному фонду «Я не один» у медичних закладах Львова стартував проект «Телемедицина». Сьогодні він діє і в лікарнях великих міст Західної України», – зазначив Андрій Дворакевич.
Нагадаємо, Форум електронного врядування відбувається в приміщенні Українського католицького університету. Упродовж двох днів в тут презентуватимуть практичні напрацювання у сфері електронного врядування, що були втілені за останній рік. На гостей форуму чекає понад 50 презентацій, відомі спікери, інноваційні рішення, презентація перших кроків до впровадження ID-картки мешканця, нові послуги, які змінюють історію сучасної України, мотиваційні дискусії, знайомство зі стратегією розвитку електронного міста та багато іншого.
Фото – Ірини Апостолюк
Джерело:
http://zik.ua/ua/news/2015/09/18/na_forumi_elektronnogo_vryaduvannya_pogovoryly_pro_emedytsynu_625781
|