ЛЮДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ - ГІРША РАДІАЦІЇ
Вчені провели дослідження, що показує, як
змінилися флора і фауна в Чорнобильській зоні.
Цим дослідженням займалася міжнародна група
вчених на чолі з професором Джимом Смітом
з університету Портсмута, передаєУНН
з посиланням на The Week.
Згідно зі звітом, який опубліковали у науковому журналі Current Biology, за майже 30 років після ядерної катастрофи зона відчуження у Чорнобилі, перетворилася на справжній заповідник з вовками, оленями, горностаями, кабанами і лосями.
“Коли люди йдуть, природа розквітає! Навіть після найгіршої в світі ядерної катастрофи”, - заявив у звіті Д.Сміт.
За словами Д.Сміта,“диких тварин в Чорнобилі в даний час набагато більше, ніж було до аварії ЧАЕС”.
Вчені відзначили, що тварин у зоні відчуження стільки ж, скільки і інших не забруднених радіацією українських заповідниках. У висновку підкреслюється, що присутність людей є більш руйнівним для дикої природи, ніж радіоактивне забруднення.
“Просто діяльність людини — полювання, лісівництво, сільське господарство - завдає набагато більше шкоди”, - наголосив Д.Сміт.
Довідка УНН:
Чорнобильська катастрофа — техногенна, екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції сталася в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України (у той час — Української РСР - ред.).
Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://www.unn.com.ua/uk/news/1507848-vcheni-rozpovili-pro-zmini-flori-i-fauni-u-chornobilskiy-zoni
|