ЗІНИЦЯ ОКА
У другий четвер жовтня світова громадськість відзначає
Всесвітній день захисту зору, який щорічно проводиться
під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я
з метою профілактики офтальмологічних захворювань.
Завдяки зору ми можемо орієнтуватися у просторі, бачити навколишні предмети й один одного, захоплюватися природою, читати книги, дивитися кінофільми, писати тощо. Вченими доведено, що завдяки зору людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ, необхідної як для повноцінного існування та орієнтування, так і для естетичного сприйняття світу, реалізації прагнень.
За даними ВООЗ, близько 285 мільйонів людей по всьому світі страждають від порушень зору, з них 39 мільйонів вражені сліпотою. Близько 90% людей, які страждають від порушень зору, живуть в країнах з низьким рівнем доходу. 82% людей, що страждають сліпотою, входять у вікову групу 50 років і старше.
У 2013 році Всесвітня асамблея охорони здоров'я схвалила «План дій для забезпечення загального доступу до здоров'я очей на 2014-2019 рр.», дорожню карту для держав-членів, Секретаріату ВООЗ та міжнародних партнерів, призначену для зменшення масштабів порушень зору на 25% до 2019 року. Концепція глобального плану дій ВООЗ полягає в побудові світу, де не буде людей з порушенням зору без причин, а люди з неминучою втратою зору зможуть повною мірою реалізувати свій потенціал, а також будуть забезпечені загальним доступом до комплексних офтальмологічних служб.
У загальній структурі первинної інвалідності в Україні інвалідність внаслідок патології органа зору посідає сьоме місце та складає 4% як серед дорослого так і серед працездатного населення. Основні рангові положення займають наслідки травм органа зору та тяжковиліковні захворювання нейрозорового апарату, такі як глаукома, дистрофії сітківки і зорового нерву, нейропатії та нейрооптикопатії, уроджені аномалії та дефекти розвитку органа зору.
В Україні 15% сліпих людей втратили зір саме від глаукоми. Згідно статистичних даних, в Україні хворих на глаукому налічується 220 тисяч осіб, у Львівській області – понад 8 тисяч.
Глаукома є підступною хворобою, яка на початкових стадіях протікає непомітно, і як правило, безболісно призводить до незворотної втрати зору – сліпоти. Найчастіше розвивається у осіб старших за 40 років, внаслідок підвищеного очного тиску.
Тому помітивши погіршення зору, обов’язково пройдіть офтальмологічне обстеження в офтальмологічному кабінеті поліклініки за місцем проживання або у відділенні офтальмології Львівської обласної клінічної лікарні (м. Львів, вул. Некрасова, 35). Своєчасне звернення до лікаря збереже Ваш зір.
Контактний телефон для отримання додаткової інформації:
278-67-32 – Павлів Олександра Борисівна, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з офтальмології.
Прес-служба Департаменту охорони здоров'я ЛОДА
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/4607.html
|