М І Н И
На семінар, який провів представник
харківського відділення ТЧХ Сергій Панасенко,
були запрошені співробітники міліції, ДСНС,
органів місцевої адміністрації, волонтери,
представники громадських організацій.
У виступі Сергій Панасенко докладно розглянув, які бувають види так званих вибухонебезпечних пережитків війни (ВПВ) - мін, саморобних вибухових пристроїв, невикористаних боєприпасів, мін-пасток. А також пояснив правила безпечної поведінки в зонах ризику.
Окремо лектор зупинився на наслідках для мирних жителів масового використання ВПВ. Як виявилося, проблема мін для людей набагато складніша, ніж це прийнято вважати.
Крім фізичних і психологічних наслідків використання вибухонебезпечних предметів для окремої людини (поранення, інвалідність, депресії, нерідко - самогубства), існує і комплекс проблем для суспільства. Це так звані соціально-економічні наслідки.
Через масове застосування ВПВ, а на Донбасі рахунок закладеним мінам вже йде на багато десятків тисяч, мирні жителі позбавляються доступу до необхідних умов нормального життя: води, медичного обслуговування, навчальних закладів, зруйнованих і замінованих об'єктів інфраструктури.
Показово, що типовими жертвами вибухонебезпечних предметів стають дорослі дієздатні чоловіки. Відомо багато випадків, коли збирачі металобрухту, нехтуючи елементарними правилами безпеки, намагаються розпилювати боєприпаси або виплавляти з них вибухівку. Такі дії завжди закінчуються трагічно.
Добропіллі та Добропільський район, незважаючи на те, що уникли бойових дій, знаходяться практично в безпосередній близькості від зони проведення збройного конфлікту на сході УкраїниАТО. Тому такі семінари та знання про правила поведінки особливо цінні для кожного.
Фото - www.06277.com.ua
Джерело:
http://www.06277.com.ua/news/997724
|