РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ ДЕМОБІЛІЗАЦІЇ
Міністр оборони України, генерал армії України
Степан Полторак ухвалив рішення створити
до кінця року низку Центрів психологічної
реабілітації військовослужбовців, передає УНН
із посиланням на прес-службу Міноборони.
На знімку: Санаторій «Військовий» у Трускавці
Центри психологічної реабілітації військовослужбовців - учасників збройного конфлікту на сході України будуть створені на базах Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь”, Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, Дніпропетровського військового госпіталю, Центрального військового санаторію “Хмільник”, Центру медичної реабілітації та санаторного лікування “Пуща Водиця”, а також Центру медичної реабілітації та санаторного лікування “Трускавецький”.
“Військовослужбовці, які брали участь у бойових діях на Сході країни, мають пройти фахову психологічну реабілітацію та адаптуватися до мирного життя”, - наголосив С.Полторак.
Як передавав УНН, голова комітету ВР з питань охорони здоров’я, радник Президента Ольга Богомолець повідомила, що згідно зі статистикою, 95% учасників військових дій на сході України отримують бойову психічну травму.
З її слів, значна частина таких випадків не діагностується. Вона додала, що сьогодні психологічна допомога учасникам збройного конфлікту на сході України має надаватися в госпіталях ветеранів війни.
“У нас є 20 госпіталів, 29 госпітальних відділень - це загалом понад шість з половиною тисяч ліжко-місць, що можуть бути задіяні під ці потреби. З державного бюджету на програму психологічної реабілітації виділено 50 млн грн. У той же час є 5 областей, серед яких Запорізька, Дніпропетровська, Одеська області, де в госпіталях, в яких є сотні ліжок, не проліковано, не реабілітовано жодного учасника збройного конфлікту на Сході країни або ця цифра складає від 5 до 20 осіб. При тому, що в Україні є госпіталі, де кількість ветеранів, котрі пройшли курс реабілітації, наближається до тисячі”, - зазначила Ольга Богомолець.
Також вона підтвердила, що в Україні вже зафіксовано десятки випадків самогубств демобілізованих з фронту бійців, що повернулися додому, в тому числі такі випадки зафіксовані і серед медичних працівників.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://www.unn.com.ua/uk/news/1513027-tsentri-psikhologichnoyi-reabilitatsiyi-viyskovosluzhbovtsiv-budut-stvoreni-do-kintsya-roku-s-poltorak |