« НЕЗАБУДКИ ПАМ'ЯТІ »
У школах Львівщини вшановують пам’ять
жертв голодоморів акцією "Незабудки пам’яті"
У п’ятницю, 27 листопада, в загальноосвітніх навчальних закладах Львівщини проходила акція "Незабудки пам’яті". В кожній школі Львівщини встановлено панно темного кольору, яке своїми обрисами нагадувало мапу України. За допомогою шпильки школярі кріпили на ньому символічну квітку – незабудку.
Про це повідомила директор департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації Олександра Небожук.
"Підготовку до акції "Незабудки пам’яті" в загальноосвітніх навчальних закладах області розпочали заздалегідь, - розповіла Олександра Небожук. - Зокрема, на уроках трудового навчання, образотворчого мистецтва чи під час виховних годин кожен учень виготовив незабудку з цупкого паперу. Адміністрації шкіл завчасно склали відповідний графік, у якому вказано коли кожен клас зможе підійти до панно та прикріпити квітку, у такий спосіб вшановуючи пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій".
Така акція відбулася сьогодні і у Львівській ЗСШ - 82 з поглибленим вивченням англійської мови, де головою первинного осередку Личаківської РО ТЧХ м. Львова обрано педагога-організатора Наталію Іванівну Івко.
Зрозуміло, що сьогодні ми застали її біля мапи України, зверху до низу зашпиленої незабудками. Наталія Іванівна (на знімку – крайня справа) порядкувала тут зі школярами молодших класів, а на молитву за упокій душ жертв Голодомору 1932-1933 рр і Україні стала із старшокласниками.
Організація Червоного Хреста у Наталі Іванівни – чималенька: 500 юних і 50 дорослих членів Товариства. І всі вони, як один, були тут біля цієї мапи Голодомору на акції «Незабудки пам’яті».
Першокласник Данилко - у роздумах. Як могло таке статися...
...У цій школі навчаються також і 15 дітей з особливими потребами.
«Це допомагає їм адаптуватися до суспільства з дитячих років, а здоровим дітям – набути навиків поводження зі своїми ровесникам в інвалідському візку». – Підкреслила директор школи Тетяна Зіновіївна Іванів, яка однією з перших відгукнулася у Львові на розробку канадських педагогів, що дозволяє спільне навчання дітей з різними фізичними і розумовими здібностями.
Школярі, які навчаються разом із дітьми з особливими потребами, згодом стануть бізнесменами, архітекторами, вчителями, науковцями. А після того як їм довелося нести інвалідний візок сходами вгору або ж з’їжджати ним із високих непристосованих бордюрів, вони напевно передбачать пандуси та з’їзди, проектуючи будинок чи дорогу.
Належним чином дбають тут і про здорових школярів. Працює з десяток різних гуртків, у тому числі і тих, які вимагають фізичної підготовки. Таким є гурток із тейквандо. У школі ця справа поставлена з розмахом. І саме тут базується обласна федерація з цього виду спорту.
Словом – до фізичної культури у школі ставляться з великою повагою. А до надання допомоги ближньому, в тому числі і домедичної, – зі співчуттям і розумінням важливості дієвого милосердя.
Тож немає жодного сумніву, що 28 листопада ввечері вихованці цієї школи запалять на підвіконниках своїх домівок свічки пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.
Фото – автора
Ірина Апостолюк,
Голова Личаківської РО ТЧХ м. Львова
|