РЯТІВНИХ 5 ХВИЛИН
Загін швидкого реагування студентів
Тернопільського державного медичного
університету імені І.Горбачевського
вдосконалює свої навики
Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського зі своєї доброї волі входять до волонтерського загону швидкого реагування, що діє при Товаристві Червоного Хреста на Тернопільщині.
Вони беруть участь у всіх масових заходах в ролі медичної служби, яка в будь-який момент готова прийти на допомогу. А ще цей волонтерський загін проводить навчання цивільного населення, постійно вдосконалює свої професійні навички.
“У випадках, коли між життям і смертю лише п’ять хвилин, врятувати людину за допомогою дефібрилятора може кожен. Саме тому загін швидкого реагування Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України нещодавно відвідав заняття Лесі Михайлів на базі Тернопільської університетської лікарні, де ознайомився з принципом роботи дефібрилятора і пульсометра. Кожен з учасників практично засвоїв роботу приладів, а також закріпив свої знання по проведенню серцево-легеневої реанімації”, – розповів студент ТДМУ Михайло Бандрівський.
Окрім того, 1 грудня для членів громадської організації “Обнова” провели навчання з азів першої медичної допомоги.
Було продемонстровано, як надавати першу домедичну допомогу при різних пораненнях, кровотечах, переломах кісток, зупинці дихання, накладати пов’язки, іммобілізувати переломи, зупиняти кровотечу з використанням стандартних та підручних засобів.
Члени Товариства відпрацювали прийоми реанімації на навчальному манекені-тренажері. Відзначимо, що вміння надавати першу допомогу постраждалому до прибуття медичних служб може зіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.
Того ж дня волонтери відвідали краєзнавчий музей разом з дітьми-переселенцями зі Сходу.
“Теперішні події на Сході України змусили багатьох людей покинути свої помешкання, своїх друзів та знайомих і переїхати в інші місця. Це дуже негативно впливає на психологічний стан цих людей, тому волонтери Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України в рамках проекту “Розвиток емоційної стійкості серед молоді” організували екскурсію для вимушено переміщених осіб до краєзнавчого музею. Такі заходи дозволяють не тільки зняти емоційне напруження, відволіктися, а ще й відкрити для себе та інших величезну роль культурного збагачення”, – додав Михайло Бандрівський.
Фото - прес-служби Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.
За джерелом:
http://www.tdmu.edu.ua/2015/12/06/zagin-shvydkogo-reaguvannya-studentiv-tdmu-vdoskonalyuye-svoyi-navychky/
|