ПЛАНЕТА – ОДНА НА ВСІХ
Учасники кліматичної конференції в Парижі
представили остаточний проект підсумкового
документа.
На прес-конференції міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус заявив, що в разі прийняття документ стане історичним.
За словами міністра, документ передбачає виділення до 2020 року країнам, що розвиваються 100 млрд доларів на боротьбу з шкідливими викидами в атмосферу.
Фабіус вважає, що прийняття документа дозволить істотно скоротити темпи глобального потепління.
Зокрема, документ ставить перед державами усього світу задачу стримати до кінця століття потепління щодо доіндустріальної епохи в межах двох або навіть півтора градусів. На цьому пункті наполягали багато острівні держави.
Текст підсумкового документа вдалося узгодити тільки після двох тижнів інтенсивних переговорів. Їх заключна сесія завершилася в ніч на суботу, на 16 годин пізніше запланованого часу закінчення конференції.
Метою паризького саміту було укладення першого в історії глобального і обов'язкового до виконання угоди зі скорочення викидів парникових газів. У конференції брали участь представники 190 держав.
Довідково:
Відомо, що президент США Барак Обама навіть телефонував керівнику Китаю Сі Цзиньпіну, щоб прискорити досягнення угоди.
Узгоджений текст перекладуть на шість офіційних мов ООН, після чого його в суботу зранку (о 12.30 за Києвом) представлять міністрам країн-учасниць.
Деталі погодженого документу не розголошуються
Метою паризької конференції було укладання першої в історії глобальної й обов’язкової до виконання угоди зі скорочення викидів парникових газів.
Керівники США та Китаю в п'ятницю поспілкувались щодо угоди
Угода має почати діяти з 2020 року.
Підхід різних вимог до різних країн, у залежності від рівня їхнього розвитку, названий на перемовинах "диференціюванням", був одним з причин ускладнень.
Інше складне питання – прозорість, адже багатші країни хочуть запровадити єдину систему виміру, фіксування та перевірки виконання зобов’язань країн, як невід’ємну частину угоди.
Для США важливо мати гарантії, що Китай матиме таку ж саму систему контролю, як і вони. Китай та Індія таку систему не сприймали.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://www.bbc.com/russian/news/2015/12/151212_climate_paris_draft
|