ПАРТНЕРСТВУ - МІЦНІТИ
Яворівська РО ТЧХУ, що на Львівщині,
вже давно встановила дружні контакти
з колегами з Німеччини.
Якщо раніше це були червонохрестівці з м. Умкірха, про що ми неодноразово писали (див. - http://lviv-redcross.at.ua/blog/2011-10-12-101 ), то тепер такі ж зв'язки встановлені з працівниками Червоного Хреста Землі Саксонія-Ангальт – Магдебург. Днями з берегів Ельби прийшли Різдвяні подарунки у м. Яворів.
Отримавши їх, яворівчани на своїй сторінці у соцмережі Facebook написади: «Висловлюємо щиру подяку колегам з Червоного Хреста Німеччини – м. Магдебурга землі Саксонія-Ангальт Агнетенстр за отриману гуманітарну допомогу (милиці, ролатори, теплі речі) для переселених осіб, а також пільгових категорій населення нашого району. Особлива подяка голові організації, а також п. Надіі Пилипчук, та п.Гвіду Юрчику, завдяки яким було отримано допомогу».
Довідково:
Одне з найкрасивіших міст Саксонії-Анхальт - Магдебург - столиця землі і важливий річковий порт. Магдебург, вперше згадується в історичних хроніках в 805 р, налічує 246.000 жителів і є другим за величиною містом цієї федеральної землі.
Саксонія-Анхальт - земля в самісінькому серці Німеччини. Вона простягнулась у місцевості Альтмарк, що межує на півночі з Нижньою Саксонією аж до вкритих виноградниками схилів пагорбів на річках Заале і Унструт (найпівнічніший виноробний район Німеччини).
Між ними розташовані родюча Магдебурзька рівнина і промислові регіони Галле і Біттерфельд. 300 км течії Ельби припадає на територію землі. На південному заході Магдебурзької рівнини підносяться гори Гарц, найвища вершина - Брокен (1142 м).
Земля славиться своїми значними природними заповідними зонами, наприклад, національний парк Хохгарц і резерват Ельби, де ще мешкають дикі бобри.
Тут знаходиться перший з побудованих в Німеччині готичних соборів. Він будувався з 1209 по 1520 роки і був освячений в 1361 р. В соборі знаходиться гробниця імператора Оттона I.
Найстаршою спорудою в місті є будівля монастиря "Унзер лібен фрауен", побудованого в 1160 г. На історичній Ринковій площі Галле (270.000) туристів приваблює собор, церква і Червона башта.
Саксонія-Ангальт як самостійна земля має досить коротку історію. Вона існувала лише з 1947 до 1952 року у складі НДР і знов була відновлена, після об'єднання Німеччини 3 жовтня 1990 року. Окремі регіони, що входять до неї, є старовинними культурними центрами Німеччини.
Альтмарк, розташований на півночі, довгий час знаходився під владою Брандербурга. На півдні і сході домінувала Саксонія.
Земля Ангальт виникла ХІІІ ст. за часів правління асканійських князів і досягла культурного розквіту при князеві Ангальту-Дессау Леопольді ІІІ.
Російська імператриця Катерина ІІ була родом з Анхальту-Цербсту. Її родич генерал Віктор Амадей принц Ангальт - Бернбург відзначився в ході приєднання Південної України під час російсько – турецької війни.
Герцог Фердинанд заснував на Півдні України ангальтську сільськогосподарську колонію. За правління його брата, герцога Гайнріха, колонія отримала назву Асканія-Нова.
Фото – прес-служби Яворівської РО ТЧХ
Олександр Апостолюк,
волонтер Личаківської РО ТЧХ м. Львова
|