ТУБЕРКУЛЬОЗ – ВИЛІКОВНИЙ
Найближчим часом з'явиться ефективний спосіб
лікування найбільш смертоносної форми туберкульозу,
яка має високу стійкість до лікарських препаратів
і практично не піддається лікуванню.
Це може бути досягнуто за правильної комбінації двох ліків, які вже застосовуються для боротьби з бактеріальними інфекціями, повідомляє Science, пише Кореспондент.
Туберкульоз розвивається в результаті активності бактерій Mycobacterium tuberculosi, якими до теперішнього часу інфіковані близько третини всієї людської популяції на Землі. Активна форма захворювання розвивається приблизно у 10% інфікованих в різні періоди життя, як правило через зниження імунітету. Частіше інших хворіють немовлята і люди похилого віку. Крім того, туберкульоз є однією з основних причин смерті ВІЛ-інфікованих. До того ж, з'явилися нові штами бактерій M.tuberculosis, стійкі до антибіотиків.
Вчені з Медичного коледжу імені Альберта Ейнштейна при Іешіва-університеті в Нью-Йорку та їхні колеги з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань знайшли поєднання двох ліків, яке зупиняє зростання як лабораторних штамів бактерій, так і бактерій, отриманих від хворих на туберкульоз з широкою стійкістю до ліків.
За інформацією експертів, один з компонентів ліків - клавуланат - інгібує роботу бактеріального ферменту бета-лактомази, яка в нормальному стані захищає бактерії від другого компонента ліків - антибіотика меропенема, як і широко відомий пеніцилін.
Ідея інгібування бета-лактомази для збільшення ефективності антибіотиків не нова, вона вже давно використовується у лікарській практиці. Однак до останнього часу і вона не дозволяла лікувати туберкульоз з широкою стійкістю до ліків.
Заслуга американських медиків полягає в детальному аналізі механізму активності бета-лактомази і точному підборі співвідношення двох ліків, який і дозволив знайти ефективний спосіб боротьби з інфекцією, що не піддаються лікуванню.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://expres.ua/news/2016/02/03/171842-vcheni-znayshly-sposib-podolaty-smertonosnu-formu-vidomoyi-hvoroby
|