ПРОГРАМА ДОПОМОГИ - ТРИВАТИМЕ
До України з інспекцією прибули представники
Червоного Хреста з Японії. Перевірятимуть
реабілітаційні центри, в яких діє програма
психологічної допомоги переселенцям зі Сходу
та Криму.
На знімку: (зліва направо) Рео Морімітсу і Ері Таяма - психологи
Товариства Червоного Хреста Японії , Вікторія Ратєєва –
керівник психологічної служби Сумської ОО ТЧХ України.
Кошти на цей проект виділив японський уряд. За результатами візиту спеціалістів, урядовці мають визначити - чи продовжувати фінансування.
Телепрограма Подробиці розповіла про це у сюжеті свого сьогоднішнього денного випуску наступне:
"Віталіна разом зі батьками та сестричкою вже півтора року живе у Києві. Вибухи та обстріли змусили родину залишити рідний Донецьк. Мати дівчинки каже, що з рішенням про переїзд не зволікали.
"Діти спочатку, звичайно в напрузі. Діти сплять, а тобі тривожно. Воно бахкає. І в один момент не витримали, встали, за годину зібралися і виїхали", - згадує переселенка з Донецька Оксана Макознак.
Боротися зі страхами та позбутися спогадів про жахливі події переселенцям з Донбасу допомагають у Червоному Хресті. В рамках спеціальної програми з ними та із переселенцями з Криму працюють психологи. А дітей ще й додатково розважають волонтери. Малеча малює, співає та їздить на екскурсії.
"Це зустрічі в неформальній обстановці, де можна працювати з дітьми, Це все, що стосується лікування душі і тих емоцій, які застрягли десь далеко в підсвідолмості людини", - розповідає голова Печерської районної організації Товариства Червоного Хреста м. Києва Лариса Харченко.
Така програма допомоги триває в Україні вже рік коштом закордонних спонсорів.
"Японський уряд намагається підтримувати цю програму в Україні. Тут ми виступаємо як спеціалісти, психологи, аналізуємо і збираємо дані, які згодом передамо нашим чиновникам", - каже психолог Товариства Червоного Хреста Японії Рео Морімітсу.
Протягом тижня японські спеціалісти відвідають реабілітаційні центри у п’яти областях. Там, де, на їхню думку, проект реалізовується вдало, вони рекомендуватимуть японському уряду продовжити фінансування програми. Працівники столичного Червоного Хреста вже отримали схвальні відгуки від закордонних колег.
"Те, що я тут побачила - справді допомагає дітям. Такі заняття викликають у малечі тільки позитивні емоції, крім того, це допомагає їм побороти стрес, який вони переживають після неприємних подій у своєму житті", - каже представник Товариства Червоного Хреста Японії Ері Таяма.
Остаточне рішення про виділення коштів прийме уряд Японії. Тим часом, на дітей-переселенців, які беруть участь у програмі реабілітації, чекає акватерапія. А з нею - нові яскраві враження від аквапарку, що його малеча відвідає незабаром".
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://podrobnosti.ua/2090154-japonts-perevrjajut-reabltatsjn-tsentri-v-kiv.html
На цю ж тему:
1.Замітка "Перейняти досвід" - http://lviv-redcross.at.ua/blog/2016-02-16-7188
|