ТЕРАТОГЕННІ ФАКТОРИ
Вроджені вади розвитку - головна причина дитячої смертності
у грудному віці в розвинених країнах світу.
У 2015 році за ініціативи 12 провідних організацій світу з охорони здоров’я започатковано відзначати щорічно 3 березня Всесвітній день запобігання вродженим вадам розвитку. Цьогоріч цю ініціативу підтримали 48 організацій у багатьох країнах на всіх континентах.
Мета цього Дня у всьому світі - покращити поінформованість суспільства про причини вроджених вад розвитку, запровадити програми первинної профілактики, розширити мережу інформаційних ресурсів і служб з опіки хворих та їхніх родин.
Проблеми, пов‘язані з вродженими вадами розвитку, особливо актуальні в Україні. Багаторічні дослідження демонструють, що в нашій країні популяційні частоти таких вроджених вад розвитку як аненцефалія, спинно-мозкова кила, мікроцефалія, мікрофтальмія, зрощені близнюки, фетальний алкогольний синдром є одними з найвищих в Європі.
Сучасною наукою доведено, що на виникнення більшості вроджених вад розвитку у дітей впливають фактори навколишнього середовища (тератогенні фактори), зокрема, іонізуюча радіація, алкоголь, дефіцит мікронутрієнтів.
Негативний вплив цих факторів можна зменшити або взагалі усунути, і тим самим значно знизити ризики і частоту вроджених вад розвитку. Спеціалісти вважають, що кількість вроджених вад розвитку можна зменшити на 50%, зокрема, шляхом застосування фолієвої кислоти у жінок репродуктивного віку. Кошти, необхідні для цього, є мінімальними.
Цьогоріч світ відзначатиме 30-ту річницю Чорнобильської катастрофи і 5-ту річницю трагедії на АЕС Фукусіма. Слід пам’ятати, що іонізуюча радіація є не лише канцерогеном та мутагеном, але й небезпечним тератогеном.
Найкращий старт у житті – це народження без вроджених вад розвитку, яким можна запобігти!
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/4889.html
|