Головна » 2016»Березень»5 » Один день із життя собаки-рятувальника Че Гевари - репортаж (ВІДЕО)
17:10
Один день із життя собаки-рятувальника Че Гевари - репортаж (ВІДЕО)
УВІНЧАНИЙ ЛАВРАМИ
Лабрадор Че Гевара, який нещодавно врятував
людину під завалами у столичному будинку,
разом з іншими собаками тренується у
Мобільному рятувальному центрі ДСНС.
Кореспондент УНН побував там і дізнався, як живуть та працюють чотирилапі рятувальники, які шукають людей під час катастроф.
"Недавно Че Геварі виповнилося 8 років, а працює він ще з тих пір, коли був щеням. Кожен кінолог закріплений за своєю собакою. Можна сказати, що кінолог та собака – це одне ціле, чому так і говорять – кінологічний розрахунок. У нас таких команд сім. Вони працюють позмінно – одну добу чергують, три відпочивають. Деякі собаки живуть в загоні, деякі вдома. Наразі Че Гевара живе зі мною, це моя особиста собака. Тут всі, в принципі, працюють зі своїми улюбленцями", - розповів хазяїн Че Гевари, рятувальник-кінолог Володимир Францев.
За словами кінолога, собак-рятувальників готують на тренувальних майданчиках загону, а також у навчальному центрі в Сумській області, там щорічно проходить атестація і підготовка рятувальних собак. При цьому тренування проводяться у різних погодних умовах – в холод, спеку, вдень та вночі.
"У такій службі використовуються пси службових порід – німецька вівчарка, добермани, бордер-коллі, малінуа (бельгійська вівчарка – ред.). Головне, щоб собаці хотілося брати участь у пошуках, була гарна мотивація, щоб вона була фізично міцною, а також добре соціалізованою. Для цього вони і живуть з людьми. Навіть якщо собака і живе у вольєрі, то робимо регулярні виїзди в місто, щоб у неї були гарні асоціації з містом та людьми", - додав В.Францев.
Також кінолог розповів, що за час служби кожна їхня підопічна рятувальна собака знаходила від 3 до 5 постраждалих. Лабрадор Че Гевара працював не тільки в Києві, а й у Миколаєві, Дніпропетровську та Євпаторії. Останнім виходом на "завдання" у Че Гевари був обвал будинку на вулиці Б.Хмельницького у Києві, де він розшукав людину. Також пес знаходив грибників, які заблукали в лісі.
Зазначимо, собаки-рятувальники розпочинають свою службу ще з щенячого віку. За стандартами, офіційно такий пес може служити 8 років, але часто вони працюють і до 10 років.