СЕКУНДИ, ЩО РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ
Починаючи з 29 лютого, Личаківська РО ТЧХ
бере активну участь у навчаннях десятикласників
Львова першій невідкладній допомозі. Вчора,
4 березня, червонохрестівці провели чергове
заняття. На цей раз - у Львівській СЗШ-63
Первинний осередок Личаківської РО ТЧХ м. Львова у цій школі налічує 257 членів.
Червоний Хрест Личаківського району щороку проводить тут заняття і тренінги з першої невідкладної допомоги.
Потреба у цьому виникає переважно тоді, коли мова заходить про туристичні походи в гори Карпати. Тоді учні вчаться не лише, як розкласти намет, розпалити вогнище, але і як дати собі раду з вивихом ноги, пораненням руки, болями у грудній клітці і т.д.
У теперішніх навчаннях з першої невідкладної допомоги взяли учні 10 класу у кількості 28 осіб.
Організували тренінг і лекційний матеріал: інструктор з вивчення правил першої долікарської допомоги, патронажна медична сестра Личаківської РО ТЧХ м. Львова Галина Піскоровська та голова цього районного Товариства - Ірина Апостолюк.
Червонохрестівці розповіли учням про те, що за даними ВООЗ - близько 30% осіб, які загинули внаслідок нещасних випадків, могли бути врятованими, якби їм своєчасно і правильно надали першу долікарську допомогу, здійснили заходи щодо оживлення або своєчасно забезпечили доставку до медичного закладу.
«Своєчасно надана та правильно проведена перша долікарська допомога не лише рятує життя потерпілому, а й забезпечує подальше успішне лікування, запобігає розвиткові важких ускладнень, а після завершення лікування зменшує втрату працездатності або ступінь каліцтва», - пояснила учням Галлина Піскоровська і на практиці показала, як бинтувати поранені кінцівки.
При наданні першої долікарської допомоги треба керуватися такими принципами: правильність, доцільність, швидкість, продуманість, рішучість, спокій.
Дуже важливо, щоб кожна людина, яка опинилася на місці нещастя або поблизу нього, володіла методами швидкої і ефективної першої допомоги.
Крок за кроком учні почули від Галини Мар'янівни, як співвідноситься характер першої допомоги потерпілому до його стану, виду травми і причин, які призвели до травматизму. Вона повідомила, що після стандартних рятункових дій, волонтерам Червоного Хреста треба негайно викликати швидку допомогу чи лікаря, або вжити заходів для транспортування потерпілого в найближчий медичний заклад. Доки на місце трагедії прибудуть лікарі, треба підтримувати основні життєві функції потерпілого аж до прибуття медичної допомоги.
Присутніми на заняттях з надання першої долікарської допомоги були також: класний керівник 10 класу Марія Володимирівна Парфенюк.
Асестувала класному керівникові педагог – організатор Ольга Петрівна Гуляр.
Закінчилася перша частина навчання 6-годиної програми, побажанням розглянути інші аспекти порятунку постраждалих під час нещасних випадків, а також дати коротку характеристику порятунку від вогнепальних поранень.
Фото – Ірини Дзіклевич і прес-служби СЗШ-63
Прес-служба Личаківської РО ТЧХ м. Львова
|