СОНЯЧНІ ДІТИ
Сьогодні, 21 березня, на планеті відзначають
Міжнародний день людей із синдромом Дауна.
Його проведення не випадково вибрали саме на цю дату:
21-й день 3-го місяця пов’язаний з унікальністю 3-ї
хромосоми у 21-ій парі (21/3), повідомляє УНН.
Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма-де-Майорка за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій “Даун-синдром”.
Дана патологія не хворобою у традиційному розумінні цього слова. Це генетична аномалія, яка обумовлена наявністю в клітинах людини додаткової 3-ї хромосоми в 21-й парі.
Народження дитини з цим синдромом не залежить від способу життя батьків, стану їх здоров’я, шкідливих звичок, харчування, освіти, статку, релігії чи раси. Близько 80% цих дітей народжується у молодих батьків до 35-років.
Згідно статистики, в Україні частота синдрому Дауна серед новонароджених складає один випадок на 700 немовлят. А загальна кількість дітей з цим діагнозом в нашій країні нині становить 3780 осіб.
За словами лікарів, медицина суттєво пішла вперед у лікуванні цього синдрому. Завдяки сучасним підходам та препаратам хворі з цим діагнозом в наш час можуть жити 60 років, а також здобувати освіту і працювати.
У Києві на базі Центру раннього розвитку дітей з синдромом Дауна, що був відкритий у вересні 2010 року, працює 3 спеціалізовані класи та 13 інклюзивних груп, в яких хворі діти мають можливість розвиватися та здобувати освіту.
Довідково:
Як повідомила головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з медичної генетики Надія Гельнер, протягом 2015 року у Львівській області народилося 20 дітей з синдромом Дауна, а також 1 вагітність була перервана внаслідок виявлення цієї патології під час пренатальної діагностики.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://www.unn.com.ua/uk/news/1556771-u-sviti-sogodni-vidznachayut-mizhnarodniy-den-lyudey-iz-sindromom-dauna
|