ХВОРОБА ВІДСТУПАЄ
24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я
у всьому світі відзначають Всесвітній день боротьби
з туберкульозом
Цьогорічним гаслом цього Дня є: "Об’єднуємось, щоб покласти край туберкульозу".
Історія цієї пам'ятної дати бере початок у 1993 році, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією, а день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Робертом Кохом збудника туберкульозу (24 березня 1882 року) проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.
Як зазначив головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з фтизіатрії Любомир Рак, спостерігається зниження рівня захворюваності та смертності на туберкульоз у Львівській області.
Так, за минулий рік в області було виявлено 1509 хворих на всі форми туберкульозу, з них на туберкульоз легень – 1316, коінфекцію – 143. Померло 309 осіб, 53 – до року спостереження.
Для порівняння у 2014 році: померло 359 осіб, 64 – до року спостереження.
Юлія Летц, головний спеціаліст Департаменту з дитячої фтизіатрії, повідомила, що минулого року на Львівщині було виявлено 43 випадки захворювання на туберкульоз у дітей, з них 11 – мультирезистентних форм. Показник захворюваності на туберкульоз у 2015 році склав 8,9 на 100 тисяч дитячого населення.
Ситуація цього року ускладнилась у зв’язку з відсутністю вакцини. Вже за три місяці 2016 року зареєстровано 15 дітей хворих на туберкульоз, 10 з яких мають мультирезистентну форму (дітей до 1 року – четверо).
Фахівець зазначила, що провакцинованими у Львівській області є 15,4% дітей, при нормі 95-98%. Такої складної ситуації, особливо з мультирезистентним туберкульозом, не спостерігалося протягом останніх 15 років.
Туберкульоз - це медико-соціальна проблема, тому для її вирішення необхідно консолідувати зусилля усіх сил суспільства.
Туберкульоз - не вирок!
Повне одужання можливе при умові раннього виявлення захворювання, суворого дотримання режиму лікування та рекомендацій лікаря!
У разі появи симптомів (довготривалого кашлю, нічної пітливості, субфебрильної температури, загальної слабкості та втрати ваги), потрібно звернутись до сімейного лікаря за місцем проживання для проведення подальших обстежень.
Фотоколаж – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/4934.html
|