СХОДЖЕННЯ
25- 27 березня відбулося масове сходження на
г. Говерлу за участю рятувального загону
швидкого реагування Львівської ОО ТЧХ України
За акцію взялася гірська група загону, яку очолює член президії ЛОО ТЧХУ Михайло Яворівський. Погода була несприятлива: знизу – лід, а зверху - свіжий сніг, на вершині - сильний вітер та туман.У сходженні взяли участь понад 500 осіб.
Загальна кількість гірської групи загону швидкого реагування Червоного Хреста – 17 осіб. З них – 8, забезпечували загальну безпеку учасників, а 9 – безпеку тих, хто безпосередньо брав участь у сходженні на найвищу вершину Карпат – гору Говерлу.
Учасники гірського відділення загону швидкого реагування навісили шнур - «перила» для безпечного підйому та спуску учасників сходження на крутих ділянках, чергували на страховці, контролювали рух учасників по безпечному маршруту. Акція пройшла без травм, якщо не рахувати одну незначну подряпину кисті.
Якщо говорити про переваги і мінуси сходження на Говерлу, треба зауважити: участь у даному заході - престижна, вона має високий рівень мотивації членів загону, всі хочуть бути в рятувальній групі, що стимулює членів ЗШР до самовдосконалення.
Сходження на Говерлу виявило цілий ряд недоліків. Так, наприклад, форма Червоного Хреста ( йдеться про куртки ) для таких заходів не практична (вона занадто об'ємна, мішкувата, вся одного великого розміру.
Все це дуже добре проявилося на підйомі в гору. Це схиляє до думки, що тут потрібна мембранна тканина. А взагалі, такі сходження на найвищу точку України – це запорука розвитку зимового туризму, якого так потребує наша держава.
Фото – Львівської ОО ТЧХ України
Ольга Журкіна,
провідний спеціаліст Львівської ОО ТЧХ України
|