ВТОРИННЕ УТОПЛЕННЯ
Неймовірно, але це факт: дитина може
потонути навіть через добу після купання
в басейні!
Рятувальники на воді наполягають: Потрібно не зводити очей з дітей і підлітків, коли вони - у басейні.
Кожен батько знає, що потрібно уважно стежити за дитиною, коли та перебуває у воді, але є також й ознаки, які свідчать про загрозу для життя, на які обов'язково потрібно звертати увагу вже після того, як дитина вийшла з води.
«Дитина може загинути навіть через 24 години після виходу з води», - каже Барбара Баєрз, член Канадського Товариства порятунку життя.
«Особливо пильно потрібно стежити за тими дітьми, - додає експерт, - котрі пірнають під воду, захлинаються і закашлюється в процесі виринання на поверхню. Це також може відбуватися і у ванній, якщо дитина опускається вниз обличчям під воду».
Вода може викликати роздратування в легких, що в свою чергу стає причиною накопичення рідини. Якщо рідини накопичується занадто багато, в легенях залишається недостатньо місця для повітря.
Що таке вторинне утоплення?
Раніше це поняття називалося сухе або вторинне утоплення. Зараз деякі лікарі продовжують використовують цей термін. З 2005 року Всесвітня організація охорони здоров'я використовує термін «утоплення», в той час як воно може мати як летальний результат, а може і не мати його.
У 2008 році був задокументований випадок, коли 10-річний хлопчик із США помер у себе вдома через пару годин після повернення з басейну, імовірно від того, що в його легені потрапила вода. Хлопчик забруднився, прийшов додому і прийняв ванну, потім сказав мамі, що він дуже втомився. Отже, мама дала дитині прилягти відпочити, а коли прийшла його провідати, побачила, що син помер уві сні.
«Я навіть не припускала, що діти можуть ходити, спілкуватися і розмовляти в той час, як їхні легені наповнені водою», - сказала в інтерв'ю NBC News Кассандра Джексон, мама хлопчика.
У свою чергу Барбара Баєрз визнає, що вторинне утоплення - дуже рідкісне явище: «У 95% випадків дітям нічого не загрожує».
Вона впевнена, що діти молодші 10 років знаходяться в зоні ризику, але особливо варто турбуватися про дітей молодших 5 років.
Симптоми вторинного утоплення
Батькам слід з особливою увагою поставитися до таких ознак, як:
- утруднене дихання
- сильна і нехарактерна для дитини втома
- ненормальна поведінка
- безперервний кашель
- дискомфорт в області грудної клітки
-
Що робити, якщо ви помітили, що щось "не те"
Першочерговим завданням для батьків є попередження появи проблеми.
Не залишайте дітей у воді без нагляду.
«Не варто припускати, що раз діти вміють плавати, за ними не потрібно так пильно стежити. Все в житті трапляється», - говорить Шеллі Дейлк, директор Центру плавання і безпеки на воді Канадського Товариства Червоного Хреста.
«У басейні щось може налякати дитину, змусити її панікувати, від чого вона може втратити над собою контроль, в тому числі - і не зуміти виплисти з води. А на відкритій воді «хвилі або сильна течія можуть з легкістю перетворити прекрасний досвід в жахливу сутичку за життя», - додає Ш. Дейлк.
«Тримайте маленьких дітей на відстані витягнутої руки», - закликає батьків Баєрз. - Не відволікаючись ні на що, ні на секунду не спускайте з них очей!».
Спеціаліст пояснює, що утоплення - це тиха смерть: коли рідина потрапляє в дихальні шляхи, діти не можуть ні кричати, ні кликати на допомогу.
Не соромтеся звернутися по медичну допомогу!
Якщо Ви виявили один з наведених вище симптомів або просто стурбовані станом малюка, покажіть його лікареві. Лікарі ніколи не відмовлять і не засудять батьків, які звернулися за допомогою в такій ситуації.
У лікувальному закладі дитині прослухають легені, щоб визначити наявність у них води, можуть запропонувати зробити рентген грудної клітки, а також, якщо знадобиться, відкачати рідину, встановлять для цього дихальну трубку.
Дитина буде - врятована, а батьки – щасливі!
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://newsone.ws/everything/rebenok-mozhet-utonut-dazhe-cherez-sutki-posle-kupaniya-v-basseyne-23-05-2016
|