МИСТКИНЯ СВІТЛА - ЛИЦАР МИЛОСЕРДЯ
Христина Куріца - Ціммерман народилася у с. Настасові,
що поблизу Тернополя. Зараз живе в столиці Австрії Відні,
проте рідну землю не забуває і часто навідується
в Тернопіль.
Художниця провела лише кілька років свого життя в Україні, адже у 1943 році сім’я Христини була змушена покинути домівку, тікаючи від Другої світової війни. Ще з юних літ у дівчинки проявлявся хист до малювання.
– Ми переїхали до Австрії, коли мені виповнилося 6 років. Студії мистецтва, малярства і графіки починала в м. Грац. Закінчила Віденську академію мистецтв, у якій вчилася 12 років, – каже Христина.
Художниця опановувала техніки дуже різних видів мистецтва – живопису і рисунку, кераміки і скульптури, а також гобелену. Сьогодні пані Христина є однією з найяскравіших представників сучасного мистецтва. Створюючи унікальні картини, художниці вдається черпати натхнення з народного мистецтва і надавати новий імпульс модерним традиціям.
– Багато хто запитує, що я хочу передати моїми картинами. І що ж я їм можу сказати? Кожен бачить світ по-своєму, варто лише придивитися і подумати. Якщо людина не хоче думати, що я можу зробити, – усміхається пані Христина.
Креативність, нестандартний підхід до речей та особливий погляд на світ проявляться як і в характері художниці, так і на її картинах Вони написані маслом у життєрадісних і яскравих тонах. Уважний глядач помітить відсутність чорного кольору на картинах художниці. Оптимістичні та експресивні полотна нашої землячки отримали світове визнання.
– Я завжди виділялася своїм індивідуальним стилем, не була послідовницею жодної мистецької школи. Сама я називаю своє мистецтво “новий позитивізм”, який заснований тільки на естетиці та передає красу, радість і гармонію. Це вираження мого особистого позитивного ставлення до життя. Мої картини композиційно довершені, однак імпульсивні та спонтанні. Я хочу творити красу і дарувати її людям.
Сонячна природа пані Христини проявляється у її ставленні до Батьківщини. Художниця ніколи не забувала про домівку, завжди пам’ятала рідну мову та зробила великий внесок у розвиток нашого краю. Протягом десяти років, починаючи з 1995, пані Христина займалася благодійністю за сприяння української діаспори у Відні, Австрійського Червоного Хреста та української церкви в Австрії.
До Тернопільської обласної лікарні було поставлено новітнє австрійське обладнання, палати – забезпечені меблями та лікарняною білизною.
Також художниця навідувалась до України, аби подарувати людям світло та позитив, які випромінюються з її картин. Загалом пані Христина влаштувала на Батьківщині уже три виставки. У Тернополі також можна споглянути один із шедеврів майстрині, завітавши до Тернопільського обласного художнього музею.
Коментар Василя Гурмака - Заслуженого діяча мистецтв України,
професора Львівської національної академії мистецтв,
члена президії Личаківської РО ТЧХ м. Львова:
Стиль художниці привертає увагу запереченням традиції наслідування форми, динамікою, близькою до футуризму, переплетенням геометричних фігур, абсолютним відходом від реалістичності у категорії чистої форми та кольору.
Роботи Христини Куріци-Ціммерман - приклад того, чим жила Європа колись. Адже ця манера поєднання абстракціонізму та експресіонізму вже відійшла у минуле. У її полотнах немає сюжетності й звичної натуралістичності. Натомість – чистота кольорів (найчастіше художниця послуговується помаранчевими, жовтими, червоними, зеленими, синіми барвами) та витонченість форм: гармонійне поєднання чіткої геометричності й пластики.
Крім того, незвичним є великоформатність картин. Її живопис резонує з найбільшими колористами ХХ сторіччя - Казимиром Малевичем, Франтішеком Купкою, Августом Макке.
Фото – www.nday.te.ua
За джерелом:
http://nday.te.ua/kartyny-bez-chornoho-koloru-vsesvitno-vidoma-hudozhnytsya-z-ternopillya-daruje-lyudyam-svitlo-i-pozytyv/
|