ЗАГРОЗИ ПЛЯЖНОГО ВІДПОЧИНКУ
За словами начальника відділу техногенної
безпеки ДСНС Олександра Губаря, з початку
року у водоймах Харківської області загинули
46 осіб, 22 - з початку купального сезону.
Врятованих в місті Харкові за літній сезон налічується вже понад двадцять осіб. Одна з причин загибелі – невміння людей, котрі знаходяться поруч надати першу домедичну допомогу.
З приходом літа - на водоймах Харківщини настав купальний сезон. Люди, намагаючись врятуватися від спеки, використовують для купання всі доступні водойми, які дуже часто не обладнані для цього відповідним чином, знаходяться без нагляду рятувальників, а трапляється, що постраждалі навмисне ігнорують правила техніки безпеки поводження на воді.
Класичний бич відпочиваючих - купання у нетверезому стані. Нещодавно в Первомайському районі жертвою халатності п'яних батьків стала дитина, що потонув у ставку. Інша проблема - невміння відпочиваючих самостійно надавати реанімаційні дії.
Для інформування населення про небезпеки на воді співробітники ДСНС спільно з Товариством Червоного Хреста проводять в школах і дитсадках заняття з техніки безпеки, влаштовують рейди на водоймах області, роздаючи відпочиваючим листівки і буклети з довідковою інформацією та демонструючи на практиці методи порятунку потопаючих.
- Нерідко заглядаємо і на недозволені для купання, але популярні в області водойми. - Розповів Олександр Губар. - Адже з 2,5 тисячі водойм, в Харківській області обладнані рятувальними пунктами і дозволені для купання тільки 66! Природно, заборонити купатися в недозволених місцях при такій ситуації просто неможливо.
Ось саме тому рятувальники і Червоний Хрест роблять акцент на навчанні: розповідають про найпоширеніші причини нещасних випадків, серед яких - купання в нетверезому стані, не очищене дно водойми, холодні підводні течії, що провокують судоми і є небезпечними для серця.
Рятувальники рекомендують відпочиваючим купатися в офіційно відведених водоймах або в людних місцях - якщо поблизу немає рятувального пункту. Вони радять не запливати в очерети і чагарники, щоб інші, хто є на пляжі, могли почути крики потерпілого і надати йому своєчасну допомогу.
Черговий такий майстер-клас представники ДСНС і Червоний Хрест провели 2 липня на пляжі Журавлівського гідропарку, продемонструвавши відпочиваючим основні прийоми порятунку життя потопельника.
Фото – прес-служби ДСНС в Харківській області
За джерелом:
http://vecherniy.kharkov.ua/news/121484/
|