ПРОБЛЕМИ ВІДБУДОВИ
Агентство ООН у справах біженців зібрало
Форумі солідарності у Маріуполі. Даючи
інтерв»ю, Георгій Тука підкреслив: «Моє
міністерство в своїй діяльності буде робити
акценти на громадах, які потребують допомоги
у питаннях забезпечення доступу до необхідних
послуг переселенцям»
20 липня 2016 року Агентство ООН у справах біженців зібрало на Форумі солідарності у Маріуполі майже сотню небайдужих до проблем переселенців людей – представників центральної та місцевої влади, експертів та науковців з Австрії, Греції, Данії, Канади, Польщі, Естонії, Німеччини, Норвегії, Японії, Швейцарії, Нідерландів, представників релігійних організацій, благодійних фондів, громадських об’єднань, міжнародних партнерів України. Серед останніх: представники Світового банку, делегація ЄС, ПРООН, Ради Європи, Європейської Комісії, Міжнародного Комітету Червоного Хреста та, безпосередньо, самі внутрішньо переміщені особи.
Маріуполь, як і безліч міст Східної України, прийняв велику кількість переселенців із зони конфлікту, сьогодні їх тут - понад сто тисяч. Цей досвід є унікальним прикладом підтримки внутрішньо переміщених громадян України і самоорганізації мешканців міста. Форум «Міста солідарності», який невдовзі розширятиме географію, - це, перш за все, данина поваги гідному прикладу справжньої солідарності та відваги.
«Це місто з власного досвіду знає, що таке війна, безвладдя і беззаконня, - нагадав під час виступу заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука. - Маріуполь знає, яким тривалим і непростим є шлях повернення до миру, до миру всередині суспільства, серед різних категорій мешканців. Ніхто з нас – ні політики, ні військовослужбовці, ні звичайні мешканці – ніхто не був готовий до такого розвитку подій в Україні. Але Маріуполь, як одна велика родина, знайшов в собі сили після обстрілів і руйнувань відновити пошкоджені будинки, поновити життєдіяльність об’єктів інфраструктури. Сьогодні перед кожним таким містом стоять серйозні виклики, у зв’язку з великою кількістю переселенців, яких вони приймають, в кожному місті потрібно налагодити процес отримання усіх життєво необхідних послуг людьми, які втратили свої домівки через бойові дії на Сході України. Тому Міністерство з питань тимчасово окупованих територій на внутрішньо переміщених осіб в своїй діяльності буде робити акценти на регіонах, які передусім потребують такої допомоги», - зазначив він.
Дипломатична та міжнародна спільнота, громадські організації, представники бізнес - кіл, науки та медіа стали свідками підписання Рамкової угоди співпраці між Агентством ООН у справах біженців та адміністрацією міста Маріуполь щодо цілей та напрямків у сфері захисту прав переселенців.
Під час пленарного засідання в рамках Форуму обговорювалися питання соціальної інтеграції: освіти, працевлаштування, бізнесу, облаштування житла та захисту охорони здоров’я внутрішньо переміщених осіб.
Всеукраїнська ініціатива «Міста солідарності» надалі відзначить міста України з найкращими практиками в частині захисту прав переселенців та показників їхньої реінтеграції.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/news_article?art_id=249203850&cat_id=244277212
|