ПАСТИРСЬКА ОПІКА
Нардепи хочуть узаконити діяльність
священнослужителів в лікарнях.
Актуальність цього законопроекту обумовлена
загостренням духовно-релігійних потреб
населення України, зазначають автори
законопроекту
Депутати пропонують узаконити діяльність священнослужителів в медичних закладах. Про це йдеться в законопроекті № 4987 “Про внесення змін до Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” (щодо запровадження душпастирської опіки в сфері охорони здоров’я), передає УНН з посиланням на сайт ВРУ.
Авторами законопроекту виступили 21 народний депутат, зокрема, і голова профільного Комітету ВРУ - Ольга Богомолець.
Як сказано на персональному сайті політика, законопроект пропонує прописати в Основах законодавства України про охорону здоров’я термін “пастирська опіка”.
“Це діяльність у медичних закладах священнослужителів (капеланів), уповноважених релігійними організаціями, статути яких зареєстровані в установленому законом порядку, спрямована на забезпечення релігійних і духовних потреб пацієнтів, членів їх сімей, а також працівників закладів. “Для координації пастирської опіки Міністерством охорони здоров’я буде створено дорадчий орган - пастирську раду, до складу якої включаються представники зацікавлених релігійних управлінь і центрів”, - зазначає О.Богомолець.
Як зазначено в пояснювальній записці, актуальність даного законопроекту обумовлена загостренням духовно-релігійних потреб населення України, яке виникло на фоні глибокої політичної кризи, появи значної кількості поранених та психологічно травмованих внаслідок бойових дій у зоні проведення АТО, погіршення соціально-економічного та морально-психологічного стану суспільства.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, Рада Церков прийняла резолюцію щодо паліативної допомоги в Україні.
За словами священика УГКЦ Андрія Нагірняка, держава, медики та церква мають спільно працювати над тим, аби забезпечувати паліативних хворих належною підтримкою, у тому числі духовною, психологічною.
А.Нагірняк говорить, що людина створення не для страждання, а для щастя. Тому церква намагається бути зі страждуючими та потребуючими.
“Ми це робимо різними способами. Це і присутність священика біля особи, яка страждає, зазнає болю; через медичне капеланство, через підтримку сімї такої особи. Це також медико-соціальні проекти, участь у діяльності паліативних відділень тощо”, - розповів він.
За словами священика, фундаментальним у паліативній допомозі є знеболення хворого.
Також нагадаємо, серед основних причин, що стоять на заваді розвитку паліативної допомоги у ВООЗ назвали надмірні обмеження на доступ до опіоїдних ліків.
За даними експертів, хворі в Україні помирають у муках через стереотипне мислення лікарів.
Адже медики все ще бояться виписувати нарковмісні ліки паліативним пацієнтам, тому що раніше піддавалися постійному тиску збоку правоохоронців, зокрема.
Фото - www.unn.com.ua
Джерело:
http://www.unn.com.ua/uk/news/1588930-nardepi-khochut-uzakoniti-diyalnist-svyaschennosluzhiteliv-v-likarnyakh
|