ОБІДИ ДЛЯ ЗНЕДОЛЕНИХ
Співпраця Червоного Хреста і благодійного
фонду "Їжа Життя. Харків"
Як повідомила прес-служба Харківської ОО ТЧХ України на своїй офіційній сторінці у соцмережі ВКонтактє, 26 і 28 липня у місті пройшли чергові роздачі їжі нужденним, організовані спільно - червонохрестівцями і благодійним фондом "Їжа Життя. Харків".
Вибір випав на Індустріальну РО ТЧХ м. Харкова (колишня – Орджонікідзевська РО ТЧХ), яку очолює Валентина Василівна Якименко. Тут, на східній околиці Харкова, поблизу знаменитого ХТЗ та інших заводів-гігантів, розташовано районний центр Червоного Хреста з надання допомоги бездомним.
Роздачі благодійних обідів пройшли спокійно, їжі було достатньо, тож її вистачило всім нужденним (більше 50 осіб під час кожної роздачі).
Червоний Хрест висловлює подяку добродіям з благодійного фонду "Їжі Життя. Харків" за надану їжу і допомогу в роздачі.
P.S . Молодіжній організації Червоного Хреста дісталося багато фірмової шарлотки
Довідково:
Діяльність Благодійного фонду «Їжа життя» розпочалася далекого 1972 року на території Індії, коли А. Ч. Бхак - тіведанта Свамі Прабхупада, засновник-ачар’я Міжнародного товариства свідомості Крішни, побачив дітей, яким для підтримки свого життя доводилося постійно битися з вуличними собаками за шматок хліба. Тоді він сказав: «Подивіться, наскільки вони зголодніли. Господь ‒ це наш батько. Там де є батько, діти не повинні голодувати. У радіусі 10 миль навколо наших храмів не має бути жодного голодного».
Роздавання їжі ‒ важливий елемент ведичної культури, що існує понад 5000 років. Успадкувавши цю традицію, у 1974 році Міжнародне товариство свідомості Крішни для роздавання безкоштовних обідів організувало спеціальну програму, що стала підґрунтям ефективної діяльності всесвітньої мережі локальних благодійних фондів «Їжа Життя» з роздавання екологічно чистої вегетаріанської їжі нужденним в усьому світі.
Мережа складається зі 170 центрів в 65 країнах світу. Щодня волонтери роздають 40 тисяч гарячих обідів. Активна діяльність цього фонду відома самовідданістю своїх волонтерів у найгарячіших точках планети.
Вони були серед перших під час ліквідації наслідків землетрусів в Спітаку (Вірменія), Західній Бенгалії, на Сахаліні, а також у зонах військових конфліктів у Югославії, Сухумі, Чечні, Інгушетії, Південній Осетії, Луганську, Донецьку, Іловайську тощо.
Як говорили місцеві жителі, це дійсно була «їжа життя», адже щире бажання волонтерів допомагати іншим набуває могутності в служінні тим, хто цього потребує, оскільки в серці кожної людини, якщо не горить яскравим полум’ям, то точно жевріє щире бажання допомагати іншим в скрутні хвилини.
В Україні Благодійний фонд «Їжа життя» розпочав свою діяльність у 1993 році в м. Києві. Ця ініціатива відразу ж була підтримана місцевою владою, яка надала в безкоштовне користування фонду їдальню за адресою вул. Турівська, 29.
1994 року відбулася офіційна реєстрація організації під назвою «Благодійна місія «Їжа життя». За час існування фонду в Україні було відкрито більше 30 центрів роздавання безкоштовної їжі. Найбільші - у Києві, Дніпрі та Харкові. За цей час було роздано понад 1,5 млн безкоштовних вегетаріанських обідів.
Фонд «Їжа життя», генетично пов’язана з традиціями бенгальського гаудія-вайшнавізму, ‒ це не лише благодійне роздавання їжі, а передусім протидія певним тенденціям насильства, що існують у сучасному суспільстві, оскільки в діяльності фонду реалізується принцип ахімси ‒ поведінки, першою вимогою якої є неспричинення шкоди всьому живому (людям, тваринам, рослинам) ні за яких умов: ні думкою, ні словом, ні дією.
Благодійна місія фонду реалізується зокрема через роздавання здорової освяченої вегетаріанської їжі (прасаду) соціально-незахищеним верствам населення, а також людям, постраждалим унаслідок військових конфліктів незалежно від їхньої раси, національності, політичних або релігійних переконань, бо холод і голод - не знають національних відмінностей.
Фото – прес-служб Індустріальної РО ТЧХ м. Харкова та БО "Їжа Життя.Харків"
За джерелом:
https://new.vk.com/kharkovredcross?z=photo-81576001_427609352%2Fwall-24022353_5569
|