ЛИЦАРІ МИЛОСЕРДЯ
«Ми працюємо в обстановці насильства
і піклуємося про тих, хто страждає», -
Паскаль Кютт
Складно назвати спокійними ті три роки, які Паскаль Кютт провів в Росії, навіть якщо врахувати апріорі стресовий характер його професії.
У вересні 2013 року швейцарець очолив Регіональну делегацію Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Росії, Білорусі, Молдові та Україні. І тоді здавалося, що найсерйознішим завданням цього відділення стане робота з відгомоном війни на російському Північному Кавказі: тут гуманітарна організація продовжує займатися питанням зниклих без вісти в двох чеченських війнах осіб, але поступово скорочує своє представництво - колишньої уваги мирні республіки вже не вимагають.
Однак незабаром почався кровопролитний конфлікт на Донеччині, і Паскаль Кютт з колегами був змушений розпочати активну роботу МКЧХ як в зоні боїв, так і з численними біженцями, що сотнями тисяч покидали рідний край і рушали в напрямку Росії та Білорусі.
Міжнародний Комітет виділив окреме представництво в Україні, і разом з ним Регіональна делегація в Москві і центральний офіс в Женеві організували єдиний координаційний «трикутник» для організації допомоги постраждалим від війни.
Тільки за 2015 рік підтримку отримали 2,1 млн осіб. МКЧХ налагодив взаємодію з владою і військовими по обидва боки лінії фронту, з медичними та освітніми установами, з особами, котрі потрапили в полон.
І все це - звична діяльність для Паскаля Кютта, котрий за 20 років роботи пройшов гарячі точки в Кувейті, Ізраїлі, Лівані, Сомалі, Кенії, очолював делегації МКЧХ в Йорданії, Боснії і Герцеговині, Кенії, Пакистані, Зімбабве.
Перш ніж покинути свій піст 6 липня пан Кютт погодився відповісти на кілька запитань «Експерта». Прочитати інтерв'ю з паном Кютт можна за посиланням - http://expert.ru/2016/07/8/mkkk/
Фото – пресс-служби МКЧХ
За джерелом:
http://international.redcross.by/news/item/my_rabotaem_v_obstanovke_nasiliya_i_zabotimsya_o_teh_kto_stradaet
|