Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2016 » Вересень » 25 » Червоний Хрест - у майбутніх майстрів побутового обслуговування Львівщини
12:21
Червоний Хрест - у майбутніх майстрів побутового обслуговування Львівщини

 

 

СЕРТИФІКАТИ  МИЛОСЕРДЯ  

 

 

   

    23 вересня Личаківська РО ТЧХ м. Львова провела

    тренінг з надання першої долікарської допомоги

    для учнів Львівського вищого професійного

    училища побутового обслуговування.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Майже кожного року Червоний Хрест проводить в цьому училищі тренінги з надання першої долікарської допомоги. І це тому, що випускники йдуть у широкий світ обраних професій, а  на перший курс набирають зовсім нових юнаків і дівчат, котрим також не завадить знати типові прийоми допомоги людям, що потрапили в екстрені ситуації дома, в дорозі, чи на виробництві.

 

 

 

 

 

 

Навчання провели інструктори з першої долікарської допомоги Червоного Хреста Ольга Пилявка, Юлія Руденко та голова  Личаківської РО ТЧХ м. Львова - Ірина Апостолюк.

 

 

 

 

 

 

Тренінг з долікарської допомоги було проведено на уроках майстра виробничого навчання Марії Орестівни Мізги та психолога Людмили Володимирівни Юрчик, з дозволу директора навчального закладу Лесі Михайлівни Максимів.

 

 

 

 

 

 

В ньому взяли участь 29 учнів з груп 215 та 216.  Торік, як ці учні були лише на першому курсі, у них Червоний Хрест уже проводив заняття з надання долікарської допомоги. Тепер залишалося повторити пройдене і охопити ще ті розділи, які не розглядалися, які входять у  6-годинну програму навчання.

 

 

 

 

 

 

Ці групи разом із своїми майстрами виробничого навчання  Марією Мізгою та Анною Потурай взяли участь у провеленні майстер-класу у Всесвітній день надання першої медичної допомоги біля пам'ятника Іванові Франкові, де Червоний Хрест Львівщини проводив масовий захід з навчання першій долікарській допомозі для всіх бажаючих.

 

 

 

 

 

 

Адже майбутній представник підприємства чи установи, де незадовго працюватимуть випускники училища, повинен вміти надавати долікарську допомогу так само кваліфіковано, як і виконувати свої професійні обов'язки.

 

 

 

 

 

 

«Тому вимоги до вміння надавати першу домедичну допомогу та до професійних навичок повинні бути однаковими», - каже заступник директора з виховної роботи Юлія Миколаївна Фурманець.

 

 

 

 

 

 

Тож слухачі навчилися на занятті розпізнавати і надави долікарську допомогу, освоїли загальні принципи надання першої допомоги та її прийоми відповідно до характеру отриманого потерпілим ушкодження.

 

 

 

 

 

 

Тепер слухачі вміють:

 

-  виконувати штучне дихання (artificial respiration) “з рота в рот”, “з рота в ніс” та закритий масаж серця і оцінювати їх ефективність;

- тимчасово зупиняти кровотечу шляхом накладання джгута, стискаючої пов’язки, пальцевого притискання судин;

- накладати пов’язку при ушкодженнях (пораненні, опіку, обмороженні, забої)

- іммобілізувати ушкоджену частину тіла при переломах кісток, важкому забої, термічному ураженні;

- забезпечувати вільну прохідність верхніх дихальних шляхів;

- надавати допомогу при тепловому та сонячному ударах, утопленні, гострому отруєнні, блюванні, при втраті свідомості;

- використовувати підручні засоби при перенесенні, навантаженні та транспортуванні потерпілих;

- визначати доцільність вивезення потерпілого на машині швидкої допомоги або на попутному транспорті;

- користуватися аптечкою першої допомоги.

- знають про основні способи перенесення та евакуації потерпілих.

 

 

 

 

 

 

Учні ознайомлені з правильною послідовністю надання першої долікарської допомоги, а саме:

 

- вміють усунути дію на організм небезпечних факторів, які загрожують здоров’ю та життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму, винести із зараженої атмосфери, погасити одяг, який горить, витягнути з води тощо), оцінити стан потерпілого;

- можуть визначити характер та важкість травми. Визначити найбільшу загрозу для життя потерпілого та послідовність заходів щодо його врятування;

- здійснити необхідні заходи щодо врятування потерпілого за терміновістю (відновити прохідність дихальних шляхів; виконати штучне дихання; зовнішній масаж серця; зупинити кровотечу; іммобілізувати місце перелому; накласти пов’язку тощо);

- підтримати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного працівника;

- викликати швидку медичну допомогу або лікаря, або ж вжити заходів щодо транспортування потерпілого до найближчого лікарняного закладу.

 

 

 

 

 

 

Перша допомога потерпілому, яка надається немедичними працівниками, не повинна заміняти допомогу з боку медичного персоналу і повинна надаватися лише до прибуття лікаря; ця допомога повинна обмежуватися лише певними видами (заходи щодо оживлення, тимчасова зупинка кровотечі, перев’язування рани, опіку або обмороження, іммобілізація перелому, перенесення та перевезення потерпілого).

 

 

 

 

 

 

При деяких ушкодженнях і раптових захворюваннях необхідно зняти з потерпілого одяг, наприклад, при термічних опіках, пораненнях. Краще це зробити в приміщенні. Спочатку знімають одяг (пальто, піджак, брюки, кофту) із здорової сторони тіла.

 

 

 

 

 

 

Якщо важко зняти одяг, його розпорюють по швах або розрізають. Так діють у випадках тяжкої травми з ушкодженням кісток, коли необхідно швидко зупинити кровотечу та іммобілізувати кінцівку. Під час кровотечі одяг достатньо розрізати вище рани. (При переломі хребта, коли не можна турбувати потерпілого, одяг не знімають).

 

 

 

 

 

 

Необхідно передбачити захист потерпілого від переохолодження, особливо якщо є значна втрата крові, тяжкий загальний стан або під час транспортування потерпілого на великі відстані. Здійснити це не важко, для цього використовують простирадла, які настеляють на ноші таким чином, щоб вільним краєм накрити потерпілого. В мокру погоду треба користуватись брезентом, палаткою або іншими матеріалами, що не пропускають воду.

 

 

 

 

 

 

Потерпілий завжди потребує морально-психологічної підтримки оточуючих. Увага, щирість, турбота – це фактори, що допоможуть подолати наслідки травми, нещастя.

 

 

 

 

 

 

«Неприпустимі грубість, роздратування, докори в необережності, недотриманні правил безпеки праці тощо. Правильний психологічний вплив і поведінка тих, хто оточує потерпілого, хто надає йому підтримку, вже є долікарською допомогою», - зазначила Ірина Апостолюк, голова Личаківської РО ТЧХ м. Львова, вручаючи сертифікат Тетяні Рогутяк, учениці з 215 групи про те, що вона успішно прослухала і склала залік з 6-годинної програми Червоного Хреста з надання першої долікарської допомоги.

 

 

 

 

 

 

В той день було видано 29 таких сертифікатів однокурсникам Тетяни з двох груп. Інші учні пройдуть навчання і тренінг дещо пізніше.

 

В училищі, одному з кращих на Львівщині, здійснено ліцензування  нових професій для підготовки фахівців  сфери послуг: візажиста; манікюрниці; електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування; флориста, оформлювача вітрин, приміщень та будівель.

 

 

 

 

 

 

Кращі дипломні роботи можна побачити в експозиції виставки, яка зробила би честь не одному музеєві народного побуту.

 

 

 

 

 

 

А ось так виглядає дипломна робота одного з майбутніх закрійників модельного взуття. Потяг до прекрасного тут трансформується у професію, на яку у суспільстві все більший і більший попит.

 

 

 

 

 

 

 

 

Та чим би не займалися завтра випускники училища, милосердя завжди повинно йти поруч з кожним майбутнім працівником побутового обслуговування. Тож Червоний Хрест буде сприяти їм у цьому і надалі.   

 

 

 

 Фото – Ірини Дзіклевич

Катерина Олійник,

лідер молодіжної організації волонтерів  Личаківської РО ТЧХ м. Львова

 

 

 

Переглядів: 745 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 28.05.2024, 06:51
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024