ЗАРАДИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЯ
Червоний Хрест Личаківського району
м. Львова провів у Львівському коледжі
будівництва, архітектури і дизайну
навчання з першої долікарської допомоги
У Львівському коледжі будівництва, архітектури і дизайну учні вивчають чимало предметів. Малювання – один з них. Час від часу до майбутніх архітекторів і дизайнерів на подіум запрошують позувати натурщиків. Це здорові мускулисті особи.
А якщо тіло хворе, понівечене, вздовж і впоперек перемотане бинтами? Тоді ще більше треба мати хисту, щоб на папері передати не лише правдивість контурів перев’язки, але і гримасу болю, яка мимоволі спотворює обличчя потерпілого.
Нещасний випадок може за одну мить художника і натурщика поміняти місцями. Як то воно буде терпіти йому від ран, чекати з години на годину на медичну сестру, щоб зробила свіжу перев’язку?! Якщо ж вона забаритьтся, чи зуміє потерпілий перев’язати себе сам? Або свого товариша, що потрапив у біду? Чи дитину, котру ледве врятував, витягнувши з-під коліс автомобіля?
Все це, на жаль, як і малюнок, вимагає відповідних знань. Нехай на елементарному медичному рівні, але без них не впоратися без шкоди для здоров’я, а іноді і збереження самого життя.
Це добре розуміє заступник директора з виховної роботи Богдана Іванівна Костинюк. Тож вона попросила провести у коледжі тренінг з надання першої домедичної допомоги інструкторів з Личаківської РО ТЧХ м. Львова.
Такі навчання відбулися 27 вересня. Їх провели - інструктор з вивчення навичок надання долікарської допомоги Галина Піскоровська та голова Личаківської РО ТЧХ м. Львова Ірина Апостолюк.
Студентам коледжу показали і дали можливість спробувати самим прийоми першої допомоги, а саме: як робити непрямий масаж серця, дихально-легеневу реанімацію, пояснили як накладати шини, як спиняти кровотечу, як перев’язувати різні типи ран.
Кураторами від коледжу на заняттях були двоє викладачів: Анатолій Миколайович Шевчук (читає «Захист Вітчизни») та Наталія Миколаївна Дорошкевич (веде уроки фізичного виховання). Обоє викладачів навчають навичкам з надання долікарської допомоги. Так що їх підопічні вже мали перші поняття про порятунок життя в екстрених ситуаціях.
Все це разом узяте, дало змогу пройти із юними слухачами 6-ти годинну програму з надання долікарської допомоги і видати їм про це сертифікати Червоного Хреста.
Поки що заняття з правил надання першої долікарської допомоги пройшли лише у трьох групах: Д -11, АР -11 та РБ-11. Всього прослухали цей курс - 38 осіб.
Такі заняття - перші у цьому навчальному році. Вони ще будуть проводитися по мірі необхідності і надалі.
Фото – Ірини Дзіклевич
Прес-служба Личаківської РО ТЧХ м. Львова
|