СЛУШНІ ПОРАДИ
Лікар Ростислав Валіхновський (на знімку)
розповідає, як не стати жертвою отруєння
і як надати першу допомогу потерпілому від
отруєння метанолом
Що сталося? Чому у цих порадах є потреба?
За останніми даними, в Харківській, Донецькій, Луганській, Миколаївській і Житомирській областях від вживання сурогатного алкоголю зафіксовані 54 смерті. Доктор Ростислав Валіхновський дав слушні поради тим, хто наразився на таку небезпеку. Ось що про це пишуть fakty.ictv.ua.
Далі – пряма мова:
Що таке метиловий спирт (метанол)?
Метанол – це сильна отрута, яка окислюється в організмі до формальдегіду. Формальдегід в свою чергу має перший клас небезпеки для людини і класифікується, як надзвичайно небезпечна речовина. Всього 10 мл прийому його всередину можуть мати летальний результат.
Тільки вдумайтеся – формальдегід використовується в якості консервації біологічних речовин, організмів і органів для створення анатомічних препаратів (вони використовуються студентами-біологами і медиками). Він викликає денатурацію білків, тому з його допомогою дублять шкіру в шкіряному виробництві, створюють фотоплівку, смоли, фарби і вироби з пластику.
Як розрізнити метанол? Метанол – це спирт, який за своїми фізичними властивостями дуже схожий на етанол – такий же колір і запах. Відрізнити етанол (звичайний алкоголь) від метанолу можна тільки в лабораторії. Тому, немає нічого дивного в тому, що горе-виробники нічого не запідозрили.
Як дізнатися, що отруївся метанолом? Ознаки отруєння метанолом – пропасниця, нудота, сльозотеча і різь в очах, біль і печіння в роті і горлі, спрага, блювота з кров’ю, запаморочення і втрата свідомості.
Навіть якщо людині вдалося врятувати життя, згодом канцероген призводить до погіршення зору (формальдегід згубно діє на сітківку ока), ураження органів дихання, нирок і печінки.
Що робити, якщо отруївся метиловим спиртом? Самостійно в домашніх умовах хворому з гострим отруєнням сурогатом, що містить метанол, мало чим можна допомогти. Постарайтеся забезпечити потерпілому доступ свіжого повітря, звільнити від тиску, що чиниться одягом.
Краще не стримувати блювотні позиви – вони свідчать про те, що організм сам бореться з токсинами. Допомогти йому прийняти активоване вугілля та промити шлунок содовим розчином. Після чого забезпечити велике пиття.
Примітно, що антидот метанолу – етанол (звичайний алкоголь) в кількостях, що перевищує дозу прийнятого метанолу. Але вводити його в організм (внутрішньо у вену або орально) можуть тільки медики.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://expres.ua/news/2016/10/08/206678-alkogol-vbyvcya-ne-staty-zhertvoyu-otruyennya-surogatom
|